Klub Seniorek i Seniorów Nowoczesnych

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działań


Animatorzy: 

Jolanta Woch – pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oprowadzając po wystawach grupy zorganizowane m.in. kluby seniorów, uniwersytety trzeciego wieku, jak i indywidualnych zwiedzających. W latach 2005–2011 pracowała w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, gdzie zorganizowała bezpłatne oprowadzania po galeriach muzealnych dla polskiej publiczności. Chciałaby, żeby seniorzy znaleźli tam swoje trwałe miejsce. Lubi dzielić się wiedzą z innymi.

 Adrian Krupa – jest młodym twórcą kultury i animatorem wydarzeń kulturalnych. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie pracuje jako przewodnik oraz opiekun publiczności. Z wykształcenia jest filozofem, co stara się wykorzystywać w swojej pracy z publicznością muzealną. Chciałby zintegrować młodszą i senioralną część publiczności oraz wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie do pracy z seniorami, którzy stanowią ważną grupę odbiorców sztuki.

Organizacja wspierająca: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Animatorzy tworzą przy Towarzystwie Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wspólnotę seniorów zainteresowanych sztuką współczesną. Uczestnicy mają szansę pogłębić rozumienia nowoczesnej sztuki, poszerzyć wiedzę oraz rozwijać kreatywność podczas wykładów na temat historii sztuki współczesnej i powiązanych z nimi warsztatami plastycznymi. Zajęcia Klubu to także poprzedzone merytorycznym przygotowaniem regularne wizyty w instytucjach kultury (muzeach, galeriach sztuki, teatrach), spacery architektoniczno-sentymentalne po Warszawie i rozmowy o ważnych emocjonalnie miejscach. Seniorzy mogą także zaangażować się w funkcjonowanie i życie Muzeum Sztuki Nowoczesnej poprzez współpracę przy wystawach. W planach jest również stworzenie Artystyczno-Dyskusyjnego Klubu Filmowego, dzięki któremu uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać filmy z Filmoteki MSN oraz tworzyć własne krótkie filmiki artystyczne.

 

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content