Jestem w kadrze – warsztaty wokół filmu

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań

Animatorka:

Aleksandra Barbara Nowicka – niebawem dołączy do grona emerytów, dlatego już chce zadbać o odpowiednią ofertę kulturalną dla seniorów. Pracuje w Łódzkim Domu Kultury, gdzie ma stały kontakt z osobami, które nie pracują już zawodowo. Zbiera ich opinie i szuka inspiracji dla nowych projektów. Emerytom trochę zazdrości tego, że mają wreszcie czas na swoje pasje.

Organizacja wspierająca: Łódzki Dom Kultury

W Łodzi nie mogło zabraknąć projektu związanego z kinematografią. W Łódzkim Domu Kultury seniorzy mogli obejrzeć cykl dziesięciu filmów, których projekcje były zakończone dyskusją na temat obejrzanych obrazów. Wszystkie filmy dotyczyły tematów istotnych dla osób starszych, takich jak późna miłość, samotność czy relacje z młodymi. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach filmowych, podczas których uczyli się operowania kamerą i występowania przed nią. Poznali sekrety oświetlenia, kadrowania, montażu. Podzielili się na dwie dwudziestoosobowe grupy, każda zrealizowała własny film: etiudę lub dokument. Oba zostały wyświetlone podczas uroczystego podsumowania projektu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content