Jak się żenić, to się żenić

Projekt zakończony

lokalizacja

Suchedniów, świętokrzyskie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działańAnimatorki projektu:

Grażyna Kabała – emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego. Swój  czas dzieli między rodzinę, gospodarstwo ekologiczne  i działania społeczne. Jej pasją są wszelkie działania  artystyczne. Prowadzi zajęcia z różnych technik malarskich w Klubach Seniora w Kielcach.  Angażuje się w organizację półkolonii razem z Suchedniowskim Ośrodkiem Kultury „Kuźnica”. Lubi pracować z ludźmi i inspirować ich do pracy twórczej.

Agnieszka Włodarczyk-Mazurek – z wykształcenia historyczka sztuki, lecz głównie pracowała jako etnografka w Lublinie i Tokarni. Szczególnie interesuje ją kultura materialna i niematerialna w obszarze subregionu etnograficznego Gór Świętokrzyskich. Zajmuje się zwyczajami, obrzędami, modą oraz rekonstrukcją wnętrz w małych miastach Kielecczyzny.  Obecnie pracuje w SOK „Kuźnica” jako kierowniczka artystyczna. Koordynowała wiele projektów z udziałem osób starszych m.in.: „Milowy krok – Rada 60 +”, „Tak bywało przed tym wszędzie” – przegląd obrzędów i zwyczajów wiejskich. Lubi  pracować z osobami starszymi, ponieważ są odpowiedzialni i rzetelni. W seniorach ceni potencjał wiedzy i doświadczenie życiowe.

Organizacja wspierająca: Ośrodek Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie

W ramach projektu uczestnicy zrekonstruowali wesele z czasów PRL-u. Stworzyli również archiwum mówione z opowieściami o zwyczajach, strojach, o jedzeniu i muzyce na suchedniowskich weselach. Na podstawie zebranych opowieści i fotografii stworzono scenariusz modelowego wesela z tamtych lat. Weselnej rekonstrukcji towarzyszyła wystawa fotograficzna pt. „Monidło”. Na imprezę weselną zostali zaproszeni mieszkańcy Suchedniowa w różnym wieku.

Rekonstrukcja wesela z okresu PRL-u

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content