Animatorki projektu:
Grażyna Kabała – emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego. Swój czas dzieli między rodzinę, gospodarstwo ekologiczne i działania społeczne. Jej pasją są wszelkie działania artystyczne. Prowadzi zajęcia z różnych technik malarskich w Klubach Seniora w Kielcach. Angażuje się w organizację półkolonii razem z Suchedniowskim Ośrodkiem Kultury „Kuźnica”. Lubi pracować z ludźmi i inspirować ich do pracy twórczej.
Agnieszka Włodarczyk-Mazurek – z wykształcenia historyczka sztuki, lecz głównie pracowała jako etnografka w Lublinie i Tokarni. Szczególnie interesuje ją kultura materialna i niematerialna w obszarze subregionu etnograficznego Gór Świętokrzyskich. Zajmuje się zwyczajami, obrzędami, modą oraz rekonstrukcją wnętrz w małych miastach Kielecczyzny. Obecnie pracuje w SOK „Kuźnica” jako kierowniczka artystyczna. Koordynowała wiele projektów z udziałem osób starszych m.in.: „Milowy krok – Rada 60 +”, „Tak bywało przed tym wszędzie” – przegląd obrzędów i zwyczajów wiejskich. Lubi pracować z osobami starszymi, ponieważ są odpowiedzialni i rzetelni. W seniorach ceni potencjał wiedzy i doświadczenie życiowe.
Organizacja wspierająca: Ośrodek Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie
W ramach projektu uczestnicy zrekonstruowali wesele z czasów PRL-u. Stworzyli również archiwum mówione z opowieściami o zwyczajach, strojach, o jedzeniu i muzyce na suchedniowskich weselach. Na podstawie zebranych opowieści i fotografii stworzono scenariusz modelowego wesela z tamtych lat. Weselnej rekonstrukcji towarzyszyła wystawa fotograficzna pt. „Monidło”. Na imprezę weselną zostali zaproszeni mieszkańcy Suchedniowa w różnym wieku.
Rekonstrukcja wesela z okresu PRL-u