Historia zapisana w szkle

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Wola Uhruska, lubelskie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działańAnimatorzy projektu:

Zbigniew Lipert – jest synem współwłaścicieli Huty Szkła Nadbużanka i jej byłym pracownikiem, regionalistą i działaczem społecznym. Lubi działać, a potem patrzeć na efekty tej pracy w lokalnej społeczności. Dzięki projektowi sporo uczy od młodszych i cieszy się, że i oni chętnie korzystają z jego rad i doświadczenia.

Piotr Kańczugowski – jest wnukiem pracowników Huty Szkła Nadbużanka i od wielu lat kolekcjonuje związane z nią pamiątki: zdjęcia, dokumenty, produkty. Upowszechnia wiedzę o historii zakładu i chce, by dzięki projektowi przyszłe pokolenia poznały historię swojej „małej huckiej ojczyzny”.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego Gmina Nadbużańska im. Waldemara Stelmacha w Woli Uhruskiej

Nawiązując do setnej rocznicy powstania Huty Szkła Nadbużanka, animatorzy z międzypokoleniową grupą zbierają związane z zakładem wspomnienia nie tylko emerytowanych pracowników, ale także ich dzieci i wnuków, którzy opowiadają z czym kojarzy im się praca ich rodziców, dziadków i pradziadków. Powstaje film, strona internetowa poświęcona hucie, będzie plenerowa wystawa. Zwieńczeniem projektu stanie się sala pamięci Huty Szkła Nadbużanka – stała ekspozycji wyrobów, dokumentów i zdjęć.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content