Halofon

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź , łódzkie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działań


Animatorki: 

Grażyna Jagodzka (koordynatorka wolontariuszy, starsza animatorka) – emerytka, interesuje się sportem, uwielbia podróże. Jest ciekawa świata i ludzi. Pełniła funkcje kierownicze w placówkach ochrony zdrowia. Ma osobiste doświadczenie pracy z seniorami, pracowała także na rzecz seniorów w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym, dzięki czemu zna potrzeby i specyfikę problemów tej grupy społecznej. 

Sylwia Zawadowska – koordynatorka projektu Halofon od lutego 2020 r. Pracuję także w systemie pomocy społecznej, pomagała osobom pokrzywdzonym przemocą, pełni funkcję Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, działa społecznie jako kurator. Poza pracą uwielbia podróże i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Organizacja wspierająca: Fundacja Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej „Subvenio”

Telefon w walce z samotnością osób starszych – to najbardziej skrótowy opis inicjatywy podjętej przez międzypokoleniowy zespół wolontariuszy i specjalistów (psychologów, prawników oraz pedagogów). Projekt jest kontynuacją wcześniejszych działań. Wolontariusze w trakcie dyżurów dzwonią do podopiecznych po wcześniejszym uzgodnieniu terminu – pomagają rozwiązywać problemy, ale przede wszystkim rozmawiają o codziennych sprawach. W ramach inicjatywy zorganizowano warsztaty, szkolenia i spotkania dla nowych wolontariuszy (w zakresie pracy z ludźmi, pozyskiwania nowych osób chętnych do takiej pracy i znajdowania potrzebujących). Wszystko to pokazało, jak mały impuls telefoniczny może odmienić życie samotnej, starszej osoby po drugiej stronie słuchawki.

Więcej o projekcie w zakładce Projekty modelowe

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content