Domki od seniorki

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Biały Bór, zachodniopomorskie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działań
Animatorki projektu:

Elżbieta Ciemińska – jest uczestniczką zajęć i spotkań w Klubie Seniora w Białym Borze. Dzięki temu poznała wiele osób, nawiązała przyjaźnie, ale też poznała potrzeby i oczekiwania rówieśników. Jest aktywna i bardzo lubi angażować się społecznie, co chętnie łączy z działaniami ekologicznymi, które wprowadzają ład i pozostawiają porządek dla przyszłych pokoleń.

Anna Sołtys – od kilku lat jest animatorką seniorów, a swojej miejscowości pełni funkcję sołtysa. Lata doświadczeń pokazały jej, jak niesłabnąca jest siła osób starszych, którzy chętnie dzielą się doświadczeniem i wiedzą, przyswajając każdego dnia kolejne umiejętności, realizując nowe pasje. Jest przekonana, że wiek nie stanowi bariery przy robieniu rzeczy wyjątkowych.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Gmina z pomysłem

Zwrócenie się ku ekologii to naturalny kierunek dla mieszkańców zielonej i urokliwej miejscowości, jaką jest Biały Bór. Animatorki wraz z grupą seniorek i seniorów zaprosiły więc dzieci i osoby starsze do działań na rzecz wsparcia ptaków i owadów. Uczestnicy biorą udział w spotkaniach i zajęciach z ornitologiem, leśnikiem i pszczelarzem. Wspólnie przygotowują domki dla ptaków i owadów oraz karmniki i poidełka. Przekazania wiedzy o przyrodzie i wymierne działania to najprostsza forma wsparcia „braci mniejszych”, a przy tym okazja do aktywności i zajęć manualnych dla dzieci i dla seniorów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content