Ach, co to był za ślub

Projekt zakończony

lokalizacja

Krupski Młyn, śląskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działańAnimatorki:

Ewa Ambrożek – doskonale czuje się wśród książek, bo jako bibliotekarka obcuje z nimi od 40 lat. Nietrudno się domyślić, że wśród jej ulubionych zajęć jest czytanie. Ale wybiera też inne intelektualne rozrywki – rozwiązywanie krzyżówek i układanie puzzli.

Marta Knopik – pasjonuje się wzornictwem i grafiką. W modzie najbardziej podobają się jej styl retro i uliczne inspiracje. Studiuje bibliotekoznawstwo i współpracuje z biblioteką w Krupskim Młynie. Wciąż rozgląda się za ciekawymi wystawami i festiwalami. W 2011 roku wzięła udział w programie „Młodzi Menedżerowie Kultury w bibliotekach”, zaprosiła mieszkańców do wspólnej akcji upiększania starych krzeseł techniką decoupage.

Organizacja wspierająca: Gminna Biblioteka Publiczna w Krupskim Młynie

Młodzieży często trudno sobie wyobrazić, że seniorzy też byli kiedyś młodzi. A przecież oni też psocili w szkolnych latach, bawili się, przeżywali liczne miłości, stroili się i dbali o modne fryzury. Najlepszym na to dowodem są fotografie. Szczególnie na zdjęciach ślubnych widać radość, pełnię życia i ówczesny styl. Z takich pamiątek powstała niezwykła wystawa. Grupa gimnazjalistów nagrała i spisała historie dwudziestu małżeństw z Krupskiego Młyna. Zbieranie tych pozytywnych opowieści zbliżyło do siebie młodych i starszych mieszkańców, pozwoliło seniorom znów zabłysnąć, tak jak to było w dniu ich ślubu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content