A pamiętasz babciu, a pamiętasz dziadku?

Projekt zakończony

lokalizacja

Ustronie Morskie, zachodniopomorskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działańAnimatorzy:

Andrzej Pogonowicz – w Ustroniu Morskim mieszka od 30 lat, prowadzi tu bar rybny. Z okolicą wiąże się jego wielka pasja – kolekcjonowanie przedwojennych dokumentów dotyczących gminy. W jego zbiorach znajdują się listy, mapy, fotografie, a przede wszystkim pocztówki. Tych ostatnich ma ponad 700 i wciąż powiększa kolekcję dzięki wizytom na giełdach kolekcjonerskich. Pan Andrzej chętnie dzieli się swoją historyczną wiedzą i pokazuje zebrane materiały. Na ich bazie powstał album „Na granicy czasu” o Ustroniu Morskim.

Kamil Lepa – w Gminnym Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim zajmuje się marketingiem, pozyskiwaniem środków i koordynacją projektów. Jego zdaniem, kto nie wie skąd przychodzi i komu siebie zawdzięcza, ten nie odkryje też, dokąd powinien iść. Dlatego od dziecka interesuje się historią swojego regionu, a także szuka śladów ciekawych miejsc, wydarzeń i osób.

Organizacja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim

Wśród mieszkańców Ustronia Morskiego spotkać można wiele osób, które należą do pierwszych osadników tych okolic. Choć historia ich życia jest ściśle powiązana z historią regionu, często nie znajdują słuchaczy dla swych wspomnień. Grupa uczniów szkół średnich i seniorów odszukała ustronian-pionierów, przeprowadziła z nimi wywiady i poprosiła o udostepnienie archiwalnych fotografii. Z zebranych materiałów powstała publikacja o historii miejscowości. To lektura złożona z opowieści o pierwszych randkach, potańcówkach, zakupach, planach i marzeniach. W ramach promocji tego wydawnictwa uczestnicy przygotowali międzypokoleniową grę miejska, w której przydały się umiejętności i wiedza zarówno młodzieży, jak i seniorów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content