Animatorzy przygotowali program poprawiających samopoczucie i nastawionych na integrację zajęć ruchowych połączonych z grą w speed-ball.
Animatorzy zaprosili seniorki, seniorów i młodzież do inicjatywy na rzecz dbania o las i korzystania z jego dobrodziejstw. Wezmą udział w akcji sprzątania lasu i nauczyć się, jak odbierać go wszystkim zmysłami.
Śmiech dodaje energii, rozładowuje stres i sprawia, że świat staje się piękniejszy. Animatorka zaprosiła seniorki i seniorów na sesje jogi śmiechu, wspólne rozmowy i spotkania.
Wspólna aktywność na świeżym powietrzu połączona z poznawaniem oraz opracowaniem tras spacerowych dostępnych dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.
Idea projektu to dzielenie się profesjonalnych tancerzy i performerów swoimi doświadczeniem i umiejętnościami z osobami dotkniętymi chorobą Parkinsona.
Cykl warsztatów tanecznych z mistrzami tańca. Seniorzy mogli poznać m.in. tańce klasyczne i regionalne, wziąć udział w międzypokoleniowym konkursie i występach.
Międzypokoleniowa kawiarnia – wspólna przestrzeń, w której seniorzy i młodzi ludzie, między innymi leczący się z uzależnień, mogą wspólnie twórczo pracować.
To cykl międzypokoleniowych zajęć promujących zdrowe nawyki żywieniowe i zrównoważony tryb życia – połączenie warsztatów dietetyczno-kulinarnych z tanecznymi.
Animatorki zaprosiły uczestników do wspólnej aktywności. Poprowadzili zajęcia rehabilitacyjne, korzystając z metody Gyrokinesis połączonej z lekcjami tanga.
Warsztaty muzyczne, których celem było budowanie mostów pomiędzy na pozór odległymi światami dwóch pokoleń, a w efekcie zapobieganie samotności i izolacji osób starszych.
Spotkania edukacyjne dotyczące opieki nad psem, które zachęcały seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu i nawiązania nowych relacji z innymi miłośnikami zwierząt.
Przebywanie blisko natury i dbanie o siebie dzięki ćwiczeniom to sposób na długie i aktywne życie. System ikigai pozwolił uczestnikom inaczej spojrzeć na codzienność.
Warsztaty taneczne z nauką tanga to znakomita okazja do stworzenia szerokiej grupy wsparcia dla chorych na Parkinsona oraz rehabilitacji niezbędnej do walki z chorobą.
Telefoniczne wsparcie dla seniorów: wolontariusze udzielają informacji lub pomocy w rozwiązywaniu konkretnych spraw. Dzwoniącym zapewniona jest anonimowość.
Głównym założeniem projektu było zaangażowanie osób starszych w pomoc najstarszym seniorom. Dzięki udziałowi w warsztatach nabrały śmiałości do aktywizowania innych.
W każdym wieku można zacząć tańczyć, a taniec to źródło radości i sposób na aktywność ruchową. Animatorki zaprosiły do tańca seniorów z domów pomocy społecznej.