Seniorzy oraz juniorzy (młodzież 12-19 lat) wezmą udział w profesjonalnych szkoleniach z zakresu tworzenia grafik komputerowych oraz animacji poklatkowych. Seniorzy, we wsparciu juniorów, stworzą grafiki i animacje, które zaprezentują na finałowej wystawie w Domy Kultury Stare Babice.
W ramach projektu zostaną zorganizowane międzypokoleniowe warsztaty: edukacyjno-aktywizujące, wolontariackie i obywatelskie. Uczestnicy zbiorą informacje na temat umiejętności i talentów, jakie mają mieszkańcy wsi. Jako wydarzenie finałowe zorganizują wiejski jarmark pt. „Roszczep pasji i talentów”.
Doświadczeni pszczelarze seniorzy zorganizowali międzypokoleniowe spotkania, podczas których uczestnicy poznali tajniki pszczelarstwa i pracy w pasiece.
Animatorka zaprosiła starszych mieszkańców do zorganizowania zajęć związanych z ich zainteresowaniami i umiejętnościami. Była to też okazja do wyłonienia rady seniorów.
Animatorki zorganizowały kawiarenki obywatelskie, podczas których uczestnicy tworzyli plan rewitalizacji parku, by stał się miejscem przyjaznym mieszkańcom.
Co tydzień seniorzy prowadzili otwarte twórcze zajęcia w warszawskich klubokawiarniach. Opracowali kodeks „Miejsc przyjaznych seniorom” i stworzyli specjalny certyfikat.
Podczas międzypokoleniowych spotkań właściciele zwierząt wymieniali się doświadczeniami i korzystali z porad specjalistów. Efektem było powstanie Klubu Miłośników Zwierząt.
Seniorzy wystąpili w roli nauczycieli śpiewu, gotowania i plastyki. Wspólnie z osobami z autyzmem przygotowali świąteczne spotkania, pełne muzyki i dobrego jedzenia.
Animatorka kontynuowała cykl spotkań komputerowych dla członków klubu seniora. W efekcie powstała strona internetowa oraz platforma e-learningowa.
Animatorka postanowiła zintegrować dojrzałe mieszkanki swojego miasta. Razem zorganizowały kurs samoobrony i uczyły się zarządzania finansami z wykorzystaniem gry cash-flow.
Animatorki zaprosiły starsze osoby do wolontariatu w Fundacji ITAKA, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. Seniorzy po cyklu szkoleń włączyli się do pracy.
Dzięki animatorce oraz przy wsparciu uczniów szkoły podstawowej seniorzy poznali tajniki komputera, przygotowali prezentacje multimedialne i stronę internetową.
Animatorka zorganizowała międzypokoleniowe zajęcia z nowych technologii, warsztaty hobbystyczne i psychologiczne dla słuchaczy Akademii III Wieku i wczesnych emerytów.
Animatorki zorganizowały warsztaty pisania, opowiadania i promocji bajek dla dojrzałych kobiet. Uczestniczki stworzone przez siebie bajki opowiadały przedszkolakom.
Słuchacze UTW w czasie zimowych ferii zorganizowali dla gimnazjalistów pięciodniowe warsztaty na temat kultury i języka Japonii. Były m.in. sztuki walki i kaligrafia.