Projekt łączy pokolenia we wspólnej sztuce, tworząc przestrzeń do wysłuchania międzypokoleniowych historii, które ożywią lokalne opowieści.
Uzdolnieni seniorzy i seniorki z pasją do teatru, stworzyli teatrzyk dla dzieci, który łączy pokolenia, rozwija kreatywność i buduje trwałe więzi między seniorami a najmłodszymi mieszkańcami.
Animatorki zaprosiły mieszkańców swojej wsi do poznawania losów i twórczości żyjącego tu kiedyś malarza prymitywisty Tymoteusza Muśki. Razem wystawią sztukę o nim.
Sfastrygowani vol. 2 to kontynuacja projektu z XIV edycji. Uczestnicy nauczyli się szyć i stworzyli kostiumy teatralne dla pracowników biblioteki, wolontariuszy i członków nowej senioralnej grupy teatralnej, która wystawiła spektakl podczas Światowego Dnia Bibliotekarzy.
Pomysł na projekt zrodził się z pasji starszej animatorki, która przez wiele lat szyła kostiumy teatralne. Uczestnicy biorą udział w cyklu warsztatów krawieckich, scenograficznych i charakteryzacji.
Międzypokoleniowa grupa teatralna tworzy uliczny spektakl na podstawie wspomnień starszych przedstawicieli mniejszości ukraińskiej w Przemyślu.
To hasło, z jakim animatorka zwraca się do mieszkańców miejscowości, których podzieliły dwie miejskie inwestycje. Wspólne działania pomogą im dojść do porozumienia
To zajęcia improwizacji teatralnej dla początkujących i zaawansowanych seniorów, przygotowujące do wspólnych, międzypokoleniowych występów na scenie.
Międzypokoleniowa grupa przygotowała program kabaretowy, którego tematyka i forma zostały dobrane z myślą o seniorach. Spektakl pokazano publiczności.
Międzypokoleniowe działania związane z historią osiedla, które wiele lat temu powstało przy zakładach Rawent. To m.in. warsztaty artystyczne, grupa teatralna i wystawa zdjęć.
Wspólne działania (warsztaty, wyjścia, koncerty, wycieczki, a nawet zespół) integrujące seniorów i osadzonych, łączące się z programem resocjalizacji.
Inicjatywa, której celem było przedstawienie młodemu pokoleniu historii sandomierskiego teatru amatorskiego. Zakończeniem był spektakl na podstawie wspomnień o teatrze.
Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych, których efektem był spektakl. Wspólne spotkania zintegrowały seniorki z młodymi kobietami.
Zajęcia improwizacji dla seniorów – seria warsztatów (dla początkujących i zaawansowanych) przygotowująca ich do międzypokoleniowego występu teatralnego.
Międzypokoleniowy teatr obrzędowy, który zaktywizował seniorów z gminy Szczawin Kościelny. Inspiracją do inicjatywy były ludowe obchody zapustów.
Sąsiadki wykorzystały swoją pasję do szydełkowania, żeby móc się spotykać, działać na rzecz dzieci, a przy okazji promować swoją dzielnicę – (z)Dolną Orunię
To cykl spotkań związanych z postacią Agnieszki Osieckiej. Uczestniczki w zorganizowały wieczór artystyczny, tworzenie humorystycznego scenariusza i wystawę zdjęć.
Odtworzenie tradycji wiejskich komedyjek sprzed lat to okazja do spotkania się mieszkańców w różnym wieku, zachowania gwary i zacieśnienia więzi sąsiedzkich.
Grupa seniorów wspólnie przygotowała przedstawienia teatralne dla dzieci w przedszkolach. Wszystko to dało dużo radości zarówno aktorom, jak i widzom.
Improwizacja teatralna to doskonałe narzędzie rozwoju dla osób w każdym wieku. Pozwala wzmocnić poczucie własnej wartości, lepiej radzić sobie ze stresem i dobrze spędzić czas.
Dzięki animatorom usłyszeliśmy więcej o krakowskim Podgórzu. Historia dzielnicy została opowiedziana za pomocą akcji plenerowych i spektakli kabaretowych.
Seniorzy wraz z wnukami wzięli udział w zajęciach teatralnych, przygotowali i nagrali audiobook z bajkami. Premiera bajek odbyła się w formie otwartego słuchowiska.
Niecodzienny pomysł na teatr. Animatorki zachęciły starszych i młodszych do tworzenia przedstawień pudełkowych, które następnie zostały zaprezentowane w hospicjum.
Wspólna międzypokoleniowa przygoda teatralna dla młodszych i starszych. Na scenie wystawili spektakl oparty na wspomnieniach seniorów z pobytów w sanatorium.
Za sprawą animatorek wieś przez kilka miesięcy żyła teatrem obrzędowym. Międzypokoleniowa grupa uczestniczyła w cyklu warsztatów i przygotowała dwa świąteczne widowiska.
Wielopokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych. Uczestnicy współtworzyli spektakl w oparciu o formułę teatru przedmiotu.
Snute na spotkaniach z młodzieżą wspomnienia seniorów i ich fotografie stały się punktem wyjścia do wspólnego tworzenia spektaklu. Przedstawieniu towarzyszyła wystawa.
Spektakl o seniorach stworzyli sami seniorzy. Wzięli udział w cyklu warsztatów przygotowujących, a w pracy nad przedstawieniem wsparli ich eksperci teatralni.
Animatorzy zaprosili dzieci, młodzież i seniorów do wspólnej pracy nad baśniami. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w twórczych warsztatach i stworzyła słuchowisko.
Animatorki stworzyły międzypokoleniową grupę teatralną. Uczestnicy na zajęciach szlifowali warsztat aktorski, a potem przygotowali spektakl i zaprezentowali go publiczności.
W czasie zajęć odżyły zapomniane pieśni, dawne zwyczaje i obrzędy. Międzypokoleniowa grupa przygotowała spektakle teatralne według wspólnie napisanych scenariuszy.
Międzypokoleniowa grupa teatralna przypomniała obrzęd chrzcin z lat 60. XX w. Uczestnicy samodzielnie przygotowali spektakl i pokazali publiczności dawne zwyczaje.
Międzypokoleniowa grupa artystyczna stworzyła teatr, którego ambicją jest odnowić dawne zwyczaje, ale i stworzyć nowe. Były też wspólne tańce, śpiewanie i spotkania.
Animatorzy uruchomili międzypokoleniową pracownię lokalnego rękodzieła i strojów śląskich. Uczestnicy szyli tradycyjne ubiory, była też wystawa zdjęć i opowieści po śląsku.
Uczestnicy grupy wokalno-artystycznej pod okiem profesjonalistów pracowali nad dykcją, ruchem scenicznym i samodzielnie przygotowali tekst przedstawienia oraz śpiewnik.
Nowoczesne pomysły młodych skonfrontowali z tradycyjnym ujęciem i powstała wspólna, ponad podziałami, teatralna opowieść o ich mieście, którą potem pokazali innym.
Grupa seniorów z UTW usiadła przy stolikach, które stały się miejscem kreatywnej wymiany myśli, a także głównym rekwizytem teatralnym i sceną. Powstały cztery spektakle.
Babcie i dziadkowie są świetnymi opiekunami. W tej akcji seniorzy stali się nimi dla kilkorga przybranych wnucząt. Razem m.in. stworzyli muzyczne przedstawienia.
Do istniejącej już międzypokoleniowej grupy aktorów amatorów Teatru Stąd dołączyło siedmioro seniorów. Wspólnie przygotowali spektakl o dzieciństwie.
Dzieci, dorośli i seniorzy spróbowali swoich sił w dawnych i nowych formach teatralnych. Było miejsce na tradycyjne jasełka i na nowoczesny performance.
Przedstawienie teatralne o losach więźniarek z KL Ravensbruck stanowiło przestrzeń współpracy młodzieży z kobietami, które przeżyły koszmar wojny.
Międzypokoleniowa grupa uczestników zbierała ciekawe, nieznane opowieści o swoim mieście. Zebrane historie złożyły się na scenariusz plenerowego spektaklu.
Spektakl W Wilkowicach wesele! to inscenizacja hucznej, ludowej zabawy z lat 30. ubiegłego wieku. W przygotowaniu wydarzenia wzięło udział kilkadziesiąt osób.
Młodzieżowa grupa teatralna Brzozaki postanowiła zachęcić starszych mieszkańców do stworzenia spektaklu. Wspólnie wzięli udział w cyklu warsztatów artystycznych.
Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach i wykładach dotyczących różnych działań w teatrze. Na zakończenie uczestnicy wystawili spektakl.
Seniorki wzięły udział w warsztatach literackich i aktorskich, na których przygotowały przedstawienie. Następnie zaprezentowały je dzieciom w domach dziecka i szpitalach.
Animatorka zaprosiła mieszkańców Włynia do stworzenia wiejskiego międzypokoleniowego zespołu teatralnego. Grupa wspólnie stworzyła spektakl o tematyce społecznej.
Wraz z uczniami z okolicznych szkół animatorka utworzyła wędrowny teatr, który przedstawiał losy ludzi przesiedlonych na Mazury po 1945 r. Ze spektaklem odwiedzili trzy wsie.
O czym marzyły i marzą pokolenia? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów teatralnych. Razem przygotowali przedstawienie.
Wolontariusze Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza przygotowali spektakl we współpracy z dziećmi z pogotowia opiekuńczego. Gotowy spekatakl pokazali publiczności.
Słuchacze UTW przygotowali wraz ze swoimi dziećmi i wnukami przedstawienie oparte na historii „śląskiego Kopciuszka”. Były też wspólne podchody, bajanie i muzykowanie.
Słuchacze UTW, uczniowie i przedszkolaki przygotowali trzy przedstawienia teatralne oparte na bajkach napisanych przez starszych uczestników i pokazali je publiczności.
Członkowie klubu seniora przygotowali wraz ze swoimi dziećmi i wnukami spektakl teatralny. Wspólnie przygotowali kostiumy scenografię i kostiumy. Plakaty zrobili najmłodsi.
Animatorka zaprosiła mieszkańców gminy do powołania wiejskiego, wielopokoleniowego teatru obrzędowego. Wzięli udział w cyklu warsztatów artystycznych i etnograficznych.
Animatorzy wspólnie z seniorami uruchomili amatorski teatr lalkowy. Powstał spektakl – wierszowana bajka o życiu mieszkańców Zahajek, a także film o tworzeniu lalek.
Animatorki zorganizowały międzypokoleniowe zajęcia teatralne i warsztaty papieru czerpanego. Uczestnicy stworzyli spektakl na kanwie afrykańskich baśni i pokazali wystawę prac.
Animatorka z międzypokoleniową grupę kobiet stworzyła widowisko oparte na kulturze i strojach Bambrów, czyli dawnych mieszkańców okolicy przybyłych z niemieckiego Bamberga.
Słuchacze UTW razem z młodymi ludźmi zgromadzii wspomnienia najstarszych osadników, którzy przybyli do Słupska po wojnie. Powstał spektakl teatralny i publikacja.
Ekologiczny projekt, który połączył pomysły słuchaczy UTW i uczniów szkoły podstawowej. Powstało plenerowe miejsce spotkań dla mieszkańców Ustki.
Międzypokoleniowa grupa stworzyła we wsi teatr. Zanim na scenie spotkali się dziadkowie, rodzice i dzieci, wszyscy wzięli udział w spotkaniach i warsztatach.