Crazy Babki z Orli zorganizowały koncerty w domu dziecka, w lokalnych Domach Pomocy Społecznej oraz indywidualne występy dla seniorów zależnych, którzy z powodu swojego stanu zdrowia nie uczestniczą w kulturze lokalnej. Koncerty połączono z warsztatami wokalnymi dla seniorów i dzieci, rozmowami o lokalnych tradycjach śpiewaczych oraz spisaniem dawnych pieśni i przyśpiewek.
Projekt skierowany do osób grających, śpiewających, tańczących ze wszystkich grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów, cudzoziemców, uchodźców, którzy chcieliby kontynuować swoje muzyczne zainteresowania w zorganizowanej grupie artystycznej.
Kameralne koncerty muzyki klasycznej, przy okazji których można porozmawiać z wykonawcami
poszerzają horyzonty i pozwalają spędzić czas z bliskimi.
Seria warsztatów muzycznych, zakończona wspólnym koncertem. Inicjatywa sprawiła uczestnikom wiele radości i wyzwoliła w nich chęć do międzypokoleniowych działań.
Międzypokoleniowe przedsięwzięcie, w ramach którego seniorki podzieliły się z dziećmi piosenkami i zabawami ze swojej młodości. Inicjatywie towarzyszyły warsztaty.
Warsztaty muzyczne, których celem było budowanie mostów pomiędzy na pozór odległymi światami dwóch pokoleń, a w efekcie zapobieganie samotności i izolacji osób starszych.
Czasem w losy mieszkańców wplecione są dramatyczne wydarzenia historyczne. Wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni łemkowskich i ukraińskich może być okazją do spotkania.
Międzypokoleniowy chór to odpowiedź na potrzebę wspólnego muzykowania, spędzania czasu i rozwoju. Uczestnicy wzmacniali swoje umiejętności podczas warsztatów, a finałem był koncert.
Wykonawcami na koncertach skierowanych do najmłodszych byli emerytowani muzycy, którzy wybrali utwory i zadbali, by formuła koncertów była przyjazna dzieciom.
Międzypokoleniowe wydarzenia muzyczne na praskim placu. Spotkania doprowadziły do stworzenia muzycznego spaceru, nawiązującego do tradycji wspólnego śpiewania i tańczenia.
Starsi razem z młodszymi wzięli udział w cyklu spotkań muzycznych. Nagrali płytę z nowymi aranżacjami starych utworów, poprowadzili też warsztaty dla przedszkolaków.
Klub Twórczego Seniora to nie tylko miejsce artystycznej pracy osób starszych – seniorzy przygotowali się do prowadzenia zajęć artystycznych dla różnych grup.
Animatorzy zaprosili dzieci, młodzież i seniorów do wspólnej pracy nad baśniami. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w twórczych warsztatach i stworzyła słuchowisko.
Starsi panowie, pasjonaci muzyki, zaprosili młodszych na muzyczne spotkania. Wspólnie utworzyli Klub Czarnego Krążka, zorganizowali muzyczne akcje i zajęcia w szkołach.
Animatorzy wraz z zespołem Cała Praga Śpiewa ruszyli w trasę – odwiedzili seniorów w okolicznych placówkach pomocowych i zachęcali ich do wspólnego muzykowania.
Podczas międzypokoleniowych warsztatów bębniarskich i tanecznych uczestnicy poznawali inne kultury, zdobyli nowe umiejętności, a na koniec przygotowali występ.
Chór „Senioritki” przedstawił swoje umiejętności najmłodszym oraz zaśpiewał w poznańskich i okolicznych domach seniorów. W repertuarze mają pieśni z wielu stron świata.
Uczestnicy projektu słuchali Komedy, czytali Gałczyńskiego, poznali obrazy Fridy Kahlo. Zainspirowani życiem i twórczością artystów tworzyli, często po raz pierwszy, własne dzieła.
Uczestnicy grupy wokalno-artystycznej pod okiem profesjonalistów pracowali nad dykcją, ruchem scenicznym i samodzielnie przygotowali tekst przedstawienia oraz śpiewnik.
Comiesięczne wieczory muzyczne to okazja dla mieszkańców okolicy do zapoznania się ze działaniami seniorów i młodzieży zjednoczonych wokół muzycznych eksperymentów.
Babcie i dziadkowie są świetnymi opiekunami. W tej akcji seniorzy stali się nimi dla kilkorga przybranych wnucząt. Razem m.in. stworzyli muzyczne przedstawienia.
Spektakl W Wilkowicach wesele! to inscenizacja hucznej, ludowej zabawy z lat 30. ubiegłego wieku. W przygotowaniu wydarzenia wzięło udział kilkadziesiąt osób.
Dzięki animatorom jazz zagrał jak za dawnych czasów. Magia tej muzyki powróciła na ulice za sprawą międzypokoleniowch warsztatów i muzycznych spotkań.
W toruńskiej dzielnicy powstał czterogłosowy chór mieszany a capella, w którym czterdzieści osób w różnym wieku rozwijało swoje muzyczne talenty.
Grupa seniorów poprowadziła dla dzieci i młodzieży zajęcia związane z lokalnymi tradycjami. Razem przygotowali regionalne potrawy, śpiewali stare pieśni i grali w dawne gry.
Powstał międzypokoleniowy zespół obrzędowy, który przygotował pełen gwary bożonarodzeniowy spektakl z pastorałkami i tańcami. W planach są kolejne przedstawienia.