Animatorki postanowiły stworzyć miejsce, gdzie seniorki i seniorzy (i nie tylko) mogą poprowadzić zajęcia i nauczyć innych tego, co sami potrafią.
Animatorki razem z grupą seniorów i młodych ludzi, przy wsparciu m.in. leśnika i pszczelarza pomagają rodzinie łabędzi i okolicznej przyrodzie.
Animatorzy zaproponowali zajęcia bardziej i mniej aktywnym starszym osobom, które nowe umiejętności taneczne, rękodzielnicze i fotograficzne pokażą podczas wielkiego święta seniorów.
Na Pogórzu Wiśnickim przy osadzie turystycznej powstaje miejsce, do którego animatorzy zapraszają przede wszystkim mężczyzn w wieku senioralnym – będą razem majsterkować i budować sprzęty ogrodowe.
Animatorzy zaprosili starszych i młodszych mieszkańców na serię warsztatów z majsterkowania i zachęcają do tworzenia nowych rzeczy ze starych przedmiotów
Animatorki zaprosiły dzieci i osoby starsze do działań ekologicznych. Wspólnie biorą udział w zajęciach z ornitologiem, leśnikiem i pszczelarzem, przygotowują domki dla ptaków i owadów, karmniki i poidełka.
Animatorki chciały pokazać dzieciom i młodzieży, jak ich dziadkowie spędzali czas w dzieciństwie, jakie mieli pomysły na zabawy. Z działań skorzystały wszystkie pokolenia.
Animatorzy znaleźli sposób na zachęcenie seniorów do aktywności fizycznej: usługa brygady fachowców w zamian za wzięcie udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych.
Animatorzy wpadli na pomysł stworzenia warsztatu, gdzie uczestnicy mogą odnawiać stare meble i przedmioty. To międzypokoleniowa przestrzeń twórczej pracy i spotkań.
To zaawansowane działanie skierowane do osób pasjonujących się inżynierią i robotyką, a także warsztaty dla poczatkujących i wspólne konstruowanie robotów.
Cykl warsztatów i spotkań dla grupy zainteresowanych majsterkowaniem i robotyką. Efektem wspólnych działań było powstanie wózka z napędem elektrycznym.
Animatorki zaprosiły wolontariuszy do działań związanych ze swoją pasją – ogrodnictwem i zielarstwem. Efektem warsztatów było powstanie mobilnych ogrodów w domach opieki.
To sposób na to, by młodzi ludzie chcieli rozwijać umiejętności techniczne – animatorzy stworzyli im okazję, by mogli stworzyć coś prostego pod okiem fachowców seniorów.
Klub seniorów mężczyzn, którzy chcą dzielić się umiejętnościami przy drobnych naprawach na rzecz mieszkańców, atakże majsterkować wspólnie z wnukami.
Animator od zawsze marzył o założeniu szkoły witrażu w swojej rodzinnej miejscowości. Zaprosił swoich sąsiadów do międzypokoleniowego tworzenia. Wspólnie poznawali tajniki rzemiosła.
Animatorzy zapoznali uczestników warsztatów stolarskich z obsługą sprzętu stolarskiego, zasadami BHP, doradzali także, jak zbudować różne domowe sprzęty.
Animatorzy zorganizowali spotkania dla młodych pasjonatów techniki, by wspólnie ze starszymi poznawali historię radia i konstruowali własne odbiorniki radiowe.
Seniorzy podzielili się wiedzą i umiejętnościami z uczniami podczas szkolnych lekcji. Prowadzili autorskie zajęcia kulinarne, modelarskie, rękodzielnicze i inne.
Międzypokoleniowa grupa wolontariuszy odwiedzała ze skrzynką z narzędziami starszych mieszkańców osiedla, którzy zgłosili potrzebę pomocy przy drobnych naprawach domowych.