Seniorzy i seniorki wykażą się swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Międzypokoleniowe gotowanie to idealna okazja to poznania kultury regionu.
Nie każdy lubi gotować, ale kto nie lubi jeść? Uczestniczy projektu przy akompaniamencie pysznego jedzenia, będą uczyć się zdrowych nawyków żywieniowych oraz dzielić się swoimi rodzinnymi tradycjami.
Animatorki z grupą seniorek organizują międzynarodowe gotowanie, tańce i inne zajęcia integrujące, ale też tworzą przestrzeń dla dzielenia się uchodźczymi wspomnieniami i dla rozmów kobiet.
Połączenie pasji animatorów stało się punktem wyjścia do zaproszenia mieszkanek i mieszkańców do wspólnego poznawania przyrody i jej znaczenia dla ludzi.
Seniorki i seniorzy wspólnie gotowali potrawy z różnych części świata. Przygotowali dania m.in. z Meksyku, Chin, Afryki, Bułgarii i Wenezueli. Do smakowania i biesiadowania zaprosili bliskich, znajomych oraz osoby korzystające z pomocy społecznej.
Uczestnicy zorganizują warsztaty kulinarne, w czasie których będą przygotowywać regionalne potrwy z Polski i Ukrainy. Projekt zakończy wieczór polsko-ukraiński, okraszony tradycyjnymi pieśniami i przyśpiewkami.
Grupa seniorek i seniorów zaproponowała wspólne działania uczniom młodzieżowego ośrodka wychowawczego znajdującego się w okolicy. To między innymi warsztaty kulinarne, rękodzielnicze i taneczne.
Przełamywanie barier i nawiązywanie relacji najlepiej udaje się w kuchni. Międzypokoleniowa grupa uczestniczyła w warsztatach kulinarnych i przygotowała dania różnych kultur.
Grupa seniorów poprowadziła dla dzieci i młodzieży zajęcia związane z lokalnymi tradycjami. Razem przygotowali regionalne potrawy, śpiewali stare pieśni i grali w dawne gry.
Członkinie kół gospodyń wiejskich, słuchacze UTW i dzieci spotkali się na warsztatach poświęconych tradycyjnemu wypiekowi chleba. Razem piekli, zrobili pocztówki i wystawę.
Animatorki zorganizowały międzypokoleniowe warsztaty poświęcone ekologii i zdrowemu odżywianiu. Uczestnicy nauczyli się m.in. wyrabiać masło, robić ser i świeże soki.