Projekt zakończony
Historia z Piekła rodem

Seniorzy razem z młodzieżą odkrywali historię nowosądeckiej dzielnicy Piekło. Spisali wspomnienia mieszkańców oraz wspólnie sporządzili mapę Piekła.

Projekt zakończony
Praga na walizkach

Animatorzy wraz z zespołem Cała Praga Śpiewa ruszyli w trasę – odwiedzili seniorów w okolicznych placówkach pomocowych i zachęcali ich do wspólnego muzykowania.

Projekt zakończony
Chłopy z tradycjami

Seniorzy ze Stowarzyszenia Koło Chłopa zaprosili młodzież do odkrywania tradycyjnego lokalnego rzemiosła. Wspólnie m.in. piekli chleb, wyplatali koszyki i wykuwali ozdoby.

Projekt zakończony
Ogród sensoryczny

Starsi mieszkańcy wsi stworzyli ogród sensoryczny dla młodzieży z niepełnosprawnościami. Ogród służy nie tylko terapii, ale stał się też miejscem wspólnych inicjatyw.

Projekt zakończony
Od radia do iPoda

Animatorzy zorganizowali spotkania dla młodych pasjonatów techniki, by wspólnie ze starszymi poznawali historię radia i konstruowali własne odbiorniki radiowe.

Projekt zakończony
Szanowni Państwo i Miasto

Starsi podzielili się wspomnieniami związanymi z ich podróżami i przybyciem do Gdyni. Na bazie tych historii powstała międzypokoleniowa gra miejska.

Projekt zakończony
Muzykanci

Animatorzy wraz z międzypokoleniowym zespołem wzięli udział w warsztatach muzyczno- twórczych i przygotowali występ z utworami Jana Kiepury w zaskakujących aranżacjach.

Projekt zakończony
Snuje się nitka długa

Starsi opowiedzieli młodszym o zanikających tradycjach i wilamowskim języku, zdradzili tajniki nie tylko szycia i sposobu noszenia tradycyjnych strojów.

Projekt zakończony
Srebrna reprezentacja Gminy Zabór

Animatorka zaprosiła starszych mieszkańców do zorganizowania zajęć związanych z ich zainteresowaniami i umiejętnościami. Była to też okazja do wyłonienia rady seniorów.

Projekt zakończony
ZaParkuj na Kleszczówce

Animatorki zorganizowały kawiarenki obywatelskie, podczas których uczestnicy tworzyli plan rewitalizacji parku, by stał się miejscem przyjaznym mieszkańcom.

Projekt zakończony
Senior – Obywatel

Za sprawą kawiarenek obywatelskich i spacerów badawczych mieszkańcy Gliwic opracowali listę potrzeb miasta, by następnie razem z władzami zadecydować o zmianach.

Projekt zakończony
Zrób coś

Seniorzy, którzy od lat zajmują się stolarką, pokazali młodszym podstawy tego rzemiosła. Międzypokoleniowa grupa stworzyła miejsce spotkań i wymiany doświadczeń.

Projekt zakończony
Trzy światy

Animatorki stworzyły międzypokoleniową grupę teatralną. Uczestnicy na zajęciach szlifowali warsztat aktorski, a potem przygotowali spektakl i zaprezentowali go publiczności.

Projekt zakończony
Miasto jest nasze

Co tydzień seniorzy prowadzili otwarte twórcze zajęcia w warszawskich klubokawiarniach. Opracowali kodeks „Miejsc przyjaznych seniorom” i stworzyli specjalny certyfikat.

Projekt zakończony
Pogoń Szczecin – współpraca pokoleń

Seniorzy, którzy zawodowo zajmowali się piłką nożną, postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą z dziećmi trenującymi w klubach i grającymi na podwórkach.

Projekt zakończony
Teatr obrzędowy przymierzem pokoleń

W czasie zajęć odżyły zapomniane pieśni, dawne zwyczaje i obrzędy. Międzypokoleniowa grupa przygotowała spektakle teatralne według wspólnie napisanych scenariuszy.

Projekt zakończony
HakNaNudę w rytmie Afryki

Podczas międzypokoleniowych warsztatów bębniarskich i tanecznych uczestnicy poznawali inne kultury, zdobyli nowe umiejętności, a na koniec przygotowali występ.

Projekt zakończony
Wrocławskie Iskry – stały wolontariat seniorów w szkołach

Seniorzy podzielili się wiedzą i umiejętnościami z uczniami podczas szkolnych lekcji. Prowadzili autorskie zajęcia kulinarne, modelarskie, rękodzielnicze i inne.

Projekt zakończony
Tak dawniej chrzczono dzieci

Międzypokoleniowa grupa teatralna przypomniała obrzęd chrzcin z lat 60. XX w. Uczestnicy samodzielnie przygotowali spektakl i pokazali publiczności dawne zwyczaje.

Projekt zakończony
Utkane wspomnienia

Animatorki nawiązały współpracę z doświadczonymi koronczarkami, by odszukać dawne wzory i je udokumentować. Dla młodszych była to okazja, by nauczyć się tworzyć koronki.

Projekt zakończony
Cztery łapy w naszych rękach

Podczas międzypokoleniowych spotkań właściciele zwierząt wymieniali się doświadczeniami i korzystali z porad specjalistów. Efektem było powstanie Klubu Miłośników Zwierząt.

Projekt zakończony
Czaritka – szansą dla dużych i małych

Uczestnicy zorganizowali sklep, z którego dochód przeznaczyli na cele charytatywne i działania związane z aktywizację seniorów, jak „Dziadek do wynajęcia”.

Projekt zakończony
Pogotowie tradycji

Międzypokoleniowa grupa artystyczna stworzyła teatr, którego ambicją jest odnowić dawne zwyczaje, ale i stworzyć nowe. Były też wspólne tańce, śpiewanie i spotkania.

Projekt zakończony
Mosty pokoleń rękodziełem budowane – Klub Lokalnych Rękodzielników

Animatorki zainicjowały powstanie Klubu Lokalnych Rękodzielników. Seniorzy i najmłodsi mogli pokazać, co umieją, i nauczyć się czegoś nowego. Były plenery, konkursy i wystawa.

Projekt zakończony
SENS moda międzypokoleniowa

Trzy pokolenia uczestników zajęć zaprojektowały i wykonały ubrania swoich marzeń. Były zajęcia krawieckie, szydełkowanie i robienie na drutach, a na koniec pokaz mody.

Projekt zakończony
Teatr obrazkowy – odlotowe wspomnienia naszych dziadków

Animatorzy uruchomili międzypokoleniową pracownię lokalnego rękodzieła i strojów śląskich. Uczestnicy szyli tradycyjne ubiory, była też wystawa zdjęć i opowieści po śląsku.

Projekt zakończony
Odnawiamy śląskie tradycje

Animatorki uruchomiły międzypokoleniową pracownię lokalnego rękodzieła i strojów śląskich. Uczestnicy szyli tradycyjne ubiory, była też wystawa zdjęć i opowieści po śląsku.

Projekt zakończony
PGR, czyli Praca, Galimatias, Rozstanie

Młodzi ludzie wcielili się w rolę reporterów i zebrali wspomnienia osób pracujących niegdyś w PGR-ach. Międzypokoleniowy zespół na ich podstawie stworzył m.in. film.

Projekt zakończony
Kto sadzi ogród, sadzi szczęście

Mieszkańcy Latkowa zaprojektowali domowe ogródki. Wymieniali się doświadczeniami i wspierali w pracy – była to świetna okazja do poznawania się i sąsiedzkiej integracji.

Projekt zakończony
Krzyczkowa historia

Animatorzy wraz z mieszkańcami wsi opracowali historię dawnych folwarków szlacheckich, które dziś są ich domami. Uczestnicy stworzyli m.in. reportażowe słuchowisko i album opowieści.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content