Za sprawą animatorek wieś przez kilka miesięcy żyła teatrem obrzędowym. Międzypokoleniowa grupa uczestniczyła w cyklu warsztatów i przygotowała dwa świąteczne widowiska.
Uczestnicy w różnym wieku zostali zaproszeni do odkrywania starych regionalnych tradycji. Podczas warsztatów ożyły stare pieśni, zwyczaje oraz język chachłacki.
Doświadczeni pszczelarze seniorzy zorganizowali międzypokoleniowe spotkania, podczas których uczestnicy poznali tajniki pszczelarstwa i pracy w pasiece.
Animatorka z grupą seniorów zaprosiła młodszych do wspólnych działań: wędkowania, majsterkowania, warsztatów fotograficznych i odkrywania historii miasta.
Starsi razem z młodszymi wzięli udział w cyklu spotkań muzycznych. Nagrali płytę z nowymi aranżacjami starych utworów, poprowadzili też warsztaty dla przedszkolaków.
Wielopokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych. Uczestnicy współtworzyli spektakl w oparciu o formułę teatru przedmiotu.
Klub Twórczego Seniora to nie tylko miejsce artystycznej pracy osób starszych – seniorzy przygotowali się do prowadzenia zajęć artystycznych dla różnych grup.
Słuchacze Pszczyńskiego UTW zostali zaangażowani w edukację artystyczną dzieci. Po cyklu warsztatów przygotowujących seniorzy sami poprowadzili zajęcia w przedszkolach.
Snute na spotkaniach z młodzieżą wspomnienia seniorów i ich fotografie stały się punktem wyjścia do wspólnego tworzenia spektaklu. Przedstawieniu towarzyszyła wystawa.
Seniorzy zaprosili młodych na wspólne spotkania. Warsztatom wspomnieniowym towarzyszyła wystawa pamiątek, a potem międzypokoleniowe zajęcia rękodzielnicze.
Międzypokoleniowa grupa zgromadziła pamiątki, zdjęcia i lokalne historie. Skatalogowane materiały stały się bazą powstałego w ramach projektu Wirtualnego Muzeum Staniszowa.
Seniorzy stworzyli nowe przepisy nawiązujące do starych receptur, zorganizowali otwarte warsztaty i pokazy kulinarne oraz jarmark sąsiedzki.
Spektakl o seniorach stworzyli sami seniorzy. Wzięli udział w cyklu warsztatów przygotowujących, a w pracy nad przedstawieniem wsparli ich eksperci teatralni.
Mieszkańcy Pruszkowa, a dokładnie osiedla Malichy, stworzyli system sąsiedzkiego pogotowia pomocy i wzajemnej wymiany usług.
Grupa seniorów Cała Praga Śpiewa przygotowała wraz z animatorami cykl inicjatyw sąsiedzkich dla mieszkańców jednej z ulic warszawskiej Pragi. Finałem było święto ulicy.
Druga odsłona kobiecych międzypokoleniowych spotkań rękodzielniczych. Uczestniczki poznały techniki robienia walonków, sposoby wykorzystania wikliny oraz ziół. Projekt podsumowała wspólna wystawa prac.
Międzypokoleniowe pary szukały w swoim otoczeniu ludzi i historii, a potem przygotowały o nich opowieści z ilustracjami – malarskimi, filmowymi i fotograficznymi.
W Toruniu połączyli siły miłośnicy mody i niekonwencjonalnej fotografii. Seniorzy i licealiści wzięli udział w zajęciach fotograficznych połączonych z odkrywaniem historii mody.
Animatorzy zaprosili dzieci, młodzież i seniorów do wspólnej pracy nad baśniami. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w twórczych warsztatach i stworzyła słuchowisko.
Międzypokoleniowa grupa przypomniała losy miasta słynącego z wyrobu porcelany. Stworzyła ceramiczne rzeźby mówiące o lokalnej historii i ozdobiła nimi przestrzeń publiczną.
Animatorki stworzyły przestrzeń do spotkań młodych mam z seniorkami. Były warsztaty krawieckie i dzierganie, a przede wszystkim międzypokoleniowe rozmowy.
Starsi panowie, pasjonaci muzyki, zaprosili młodszych na muzyczne spotkania. Wspólnie utworzyli Klub Czarnego Krążka, zorganizowali muzyczne akcje i zajęcia w szkołach.
Seniorki wprowadziły młodsze uczestniczki w tajniki krawiectwa, a także w historie schowanych w szafie sukienek. Nie zabrakło rozmów o byciu kobietą i kobiecości.
Uczestnicy zbierali osobiste historie rodzin oraz pierwszych osiedleńców we wsi. Wzięli udział w warsztatach m.in. archiwizacji i fotografii, przygotowali wystawę.