Projekt zakończony
Jestem w kadrze – warsztaty wokół filmu

Seniorzy wzięli udział w warsztatach filmowych – uczyli się operować kamerą i występować przed nią, poznali sekrety filmowej kuchni. Stworzyli etiudę i dokument.

Projekt zakończony
Magiczny stolik teatru

Grupa seniorów z UTW usiadła przy stolikach, które stały się miejscem kreatywnej wymiany myśli, a także głównym rekwizytem teatralnym i sceną. Powstały cztery spektakle.

Projekt zakończony
Teatr TU

Wywiady z mieszkańcami wsi, które istniały kiedyś w miejscu osiedla, stały się kanwą przedstawienia Moje miejsce na ziemi przygotowanego przez międzypokoleniową grupę.

Projekt zakończony
Apetyt na kulturę

Przełamywanie barier i nawiązywanie relacji najlepiej udaje się w kuchni. Międzypokoleniowa grupa uczestniczyła w warsztatach kulinarnych i przygotowała dania różnych kultur.

Projekt zakończony
Gramy razem

Babcie i dziadkowie są świetnymi opiekunami. W tej akcji seniorzy stali się nimi dla kilkorga przybranych wnucząt. Razem m.in. stworzyli muzyczne przedstawienia.

Projekt zakończony
Z tradycją w plecaku

Przedszkolaki z Zawiercia zostały ambasadorami tradycji i folkloru. Grupa pięćdziesięciorga starszaków poznała m.in. życie wiejskiego gospodarstwa i dawne zwyczaje.

Projekt zakończony
Warkocze M.

W ramach kontynuacji projektu „My, kobiety Muranowa” starsze i młodsze uczestniczki poznawały i przekazywały dalej historię tej części Warszawy. Stworzyły komiksy i mural.

Projekt zakończony
A pamiętasz babciu, a pamiętasz dziadku?

Uczniowie i seniorzy dotarli do ustronian-pionierów, przeprowadzili z nimi wywiady i poprosili o udostępnienie starych fotografii. Powstała publikacja o historii miejscowości.

Projekt zakończony
Rze-kracja

Seniorzy i młodzież wspólnie stworzyli redakcję, pracowali nad tekstami i grafiką jednorazowo wydanej gazety. Teksty w publikacji opierały się na marzeniach mieszkańców.

Projekt zakończony
Niezłe Ziółka

Młodzi, starsi i najstarsi uczyli się, jak hodować zioła i jak ich używać w różnych celach. Stworzyli ogródek zielarski i publikację z ziołowymi przepisami.

Projekt zakończony
Pionier-SKA. Wolontariat w Grabiszynku

Członkowie Klubu Seniora Wolontariusza razem z młodzieżą zajęli się promocją idei wolontariatu wśród mieszkańców osiedla. Przygotowali się do tego podczas cyklu warsztatów.

Projekt zakończony
Zagubione ślady społeczności ewangelickiej we Włocławku i okolicach

Młodsi i starsi pasjonaci genealogii poszukiwali informacji o osobach, których nazwiska widnieją na tablicach trumiennych znalezionych podczas remontu kościoła ewangelickiego.

Projekt zakończony
Równe babki II

Seniorki fotografowały sceny ze swojego życia nawiązujące do zagadnienia gender. Wybrane zdjęcia graficzka przerobiła na rysunki, potem powstały makatki i film animowany.

Projekt zakończony
Słoneczna akcja

Kieleccy seniorzy nawiązali współpracę z mieszkankami domu samotnej matki. Zaprosili mamy i dzieci na zajęcia z fotografii, do wspólnego gotowania i projektowania ogrodu.

Projekt zakończony
Trzy razy kobieta – losy Wałbrzyszanek

Słuchaczki UTW odkrywały kobiecą historię swojego miasta. Wspólnie przeprowadziły wywiady z przedstawicielkami trzech pokoleń – babciami, córkami i wnuczkami.

Projekt zakończony
Słodko-gorzko. Rozmawiamy o dzieciństwie

Do istniejącej już międzypokoleniowej grupy aktorów amatorów Teatru Stąd dołączyło siedmioro seniorów. Wspólnie przygotowali spektakl o dzieciństwie.

Projekt zakończony
Kiniorzy w akcji

W Brwinowie i Milanówku seniorzy i młodzi ludzie tworzyli niezależne polskie kino. Chwycili za telefony komórkowe, by stworzyć własne filmy dokumentalne.

Projekt zakończony
Co słychać w Somiance?

Dzieci, dorośli i seniorzy spróbowali swoich sił w dawnych i nowych formach teatralnych. Było miejsce na tradycyjne jasełka i na nowoczesny performance.

Projekt zakończony
Bohater swoich czasów

Młodzież i seniorzy stali się lokalnymi dokumentalistami – przeszli profesjonalne szkolenie i stworzyli pięć etiud filmowych o historiach starszych mieszkańców okolicy.

Projekt zakończony
Spotkania z tradycją na Jasnej

Seniorzy wystąpili w roli nauczycieli śpiewu, gotowania i plastyki. Wspólnie z osobami z autyzmem przygotowali świąteczne spotkania, pełne muzyki i dobrego jedzenia.

Projekt zakończony
Teatralne przestrzenie

Przedstawienie teatralne o losach więźniarek z KL Ravensbruck stanowiło przestrzeń współpracy młodzieży z kobietami, które przeżyły koszmar wojny.

Projekt zakończony
Fabuła dwóch pokoleń

Uniwersalny i ponadczasowy język filmu stał się płaszczyzną porozumienia między przedstawicielami różnych pokoleń. Starsi i młodsi razem oglądali znane dzieła filmowe.

Projekt zakończony
Akademia sztuki słuchania i opowiadania

O tym, jak zjawisko działalności społecznej/społecznikostwa/wolontariatu zmieniało się na przestrzeni dekad, dyskutowali seniorzy i ludzie przed trzydziestką.

Projekt zakończony
Okupowana młodość

Licealiści i seniorzy z UTW spotkali się z osobami w wieku od 80 do nawet 101 lat i nagrywali z nimi rozmowy o dzieciństwie i młodości w czasie wojny. Efektem była publikacja.

Projekt zakończony
Wzory, kolory i smaki świata

Cykl warsztatów o kulturze etnicznej z różnych stron świata otwierał uczestników na nowe pomysły, tak by sami potem tworzyli własne oryginalne wzory, ceramikę i ozdoby.

Projekt zakończony
Szalupa

Teatr nie zna wieku, a ciekawe role znajdą się dla każdego. Uczestnicy podczas kolejnych spotkań coraz lepiej się poznawali, zaś efektem wspólnej pracy był spektakl.

Projekt zakończony
Pyszna zabawa – warsztaty kulinarne dla dzieci

Członkowie Klubu Seniora zaprosili wychowanków świetlicy do wspólnych spotkań kulinarnych. Dzieci wzięły udział w lekcjach gotowania, poznały też zasady savoir-vivre’u.

Projekt zakończony
Ach, co to był za ślub

Grupa gimnazjalistów nagrała i spisała historie dwudziestu małżeństw z Krupskiego Młyna. Zbieranie tych opowieści zbliżyło do siebie młodych i starszych mieszkańców.

Projekt zakończony
Odkryjmy dwudziestkę

Społeczność Makowa Mazowieckiego zaangażowała się w odkrywanie XX-wiecznych dziejów miasta. Największy udział mieli w tym licealiści i słuchacze lokalnego UTW.

Projekt zakończony
Odkryć zakryte

Międzypokoleniowa grupa uczestników zbierała ciekawe, nieznane opowieści o swoim mieście. Zebrane historie złożyły się na scenariusz plenerowego spektaklu.

Projekt zakończony
W Wilkowicach wesele

Spektakl W Wilkowicach wesele! to inscenizacja hucznej, ludowej zabawy z lat 30. ubiegłego wieku. W przygotowaniu wydarzenia wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Projekt zakończony
Unisławska Czytelnia Czasopism (UCC)

W unisławskim Zespole Szkół powstała czytelnia pełna najnowszej prasy z kraju i ze świata. Za jej promocję i prowadzenie odpowiedzialni byli seniorzy oraz młodzież.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content