Projekt zakończony
Mapa korzeni – mapa pamięci

Animatorki zaprosiły mieszkańców do wspólnego tworzenia kolażowej mapy ich miejscowości. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach, a finałem była wystawa.

Projekt zakończony
Manual Factory – dzierganie z sercem

Międzypokoleniowa grupa znów przystąpiła do wspólnego dziergania. Ręczne robótki zostały przekazane na rzecz potrzebujących w domu pomocy społecznej i hospicjum.

Projekt zakończony
Stuk-puk. Otwórz drzwi, pomogę Ci

Animatorki zaprosiły grupę aktywnych seniorów do wsparcia osób samotnych i włączenia się w proces rewitalizacji zaniedbanych, zapomnianych przestrzeni miasta.

Projekt zakończony
Seniorzy aktywni redaktorzy

Animatorki zaprosiły seniorów do stworzenia lokalnej gazetki. Nad projektem pracowali wspólnie z młodzieżą i ekspertami, którzy podzielili się swoimi umiejętnościami.

Projekt zakończony
Wiemy, że byli

Młodzieżowa grupa teatralna Brzozaki postanowiła zachęcić starszych mieszkańców do stworzenia spektaklu. Wspólnie wzięli udział w cyklu warsztatów artystycznych.

Projekt zakończony
Zapomniane bogactwo Kresów Wschodnich

Animatorzy wspólnie z seniorami i młodzieżą przypomnieli losy Kresowiaków żyjących na terenie Słońska. Efektem działań była wystawa oraz publikacja historyczna.

Projekt zakończony
Poznań i ja – fotografia wspomnień

Słuchacze UTW wraz z grupą studentów i uczniów przywołali wspomnienia i atmosferę starego Poznania. Efektem pracy był na bieżąco uzupełniany, internetowy album.

Projekt zakończony
Rozkwitamy, czyli sztuka tworzenia kwiatów

Animatorki zaprosiły międzypokoleniową grupę do wspólnego tworzenia kwiatów z tkaniny. Działanie zwieńczyła kwiatowa wystawa i sesja fotograficzna.

Projekt zakończony
Teatr ponad czasem

Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach i wykładach dotyczących różnych działań w teatrze. Na zakończenie uczestnicy wystawili spektakl.

Projekt zakończony
Piper/Jasiński

Grupa młodych badaczy zainteresowana historią swojej miejscowości zaprosiła seniorów do przeprowadzenia śledztwa związanego z Otomarem Piperem vel Antonim Jasińskim.

Projekt zakończony
Wczoraj i dziś mieszkańców gminy Chodów

Animatorka zaprosiła seniorów i młodsze osoby do poznawania historii regionu. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach fotograficznych i dziennikarskich.

Projekt zakończony
Świat bez kary śmierci

Animatorzy zaprosili osoby 55+, by włączyły się do działań promujących abolicję. Wspólnie z nimi i ze studentami zorganizowali Europejski Dzień przeciw Karze Śmierci.

Projekt zakończony
Wędrujący Klub Czytających Dzieciom

Grupa seniorów wzięła udział w warsztatach z ekspertami, a zdobyte umiejętności wykorzystała, by umilić czas najmłodszym w domach dziecka, szpitalach i świetlicach.

Projekt zakończony
Latające babcie

Seniorki wzięły udział w warsztatach literackich i aktorskich, na których przygotowały przedstawienie. Następnie zaprezentowały je dzieciom w domach dziecka i szpitalach.

Projekt zakończony
Senior zawsze młody

Seniorki wyszperały nieużywane, zapomniane ubrania i wyczarowały z nich modne kreacje. Zwieńczeniem działań była sesja fotograficzna oraz wystawa.

Projekt zakończony
Teatr na dobry początek

Animatorka zaprosiła mieszkańców Włynia do stworzenia wiejskiego międzypokoleniowego zespołu teatralnego. Grupa wspólnie stworzyła spektakl o tematyce społecznej.

Projekt zakończony
Równe babki

Grupa kaliskich dziewcząt przeprowadziła z seniorkami wywiady, które zostały opublikowane w lokalnym kwartalniku. Odbyła się też międzypokoleniowa sesja fotograficzna.

Projekt zakończony
Wróć do nas

Seniorzy dostarczali i czytali książki osobom pozostającym w domach ze względu na chorobę lub niepełnosprawność. Literatura stała się pretekstem do spotkań i wymiany myśli.

Projekt zakończony
Randka z kinem Wyzwolenie

Seniorzy i młodzież przypomnieli historię nieczynnego już kina. Wspólnie zorganizowali wystawę pamiątek, plenerowe pokazy filmowe, powstał też międzypokoleniowy DKF.

Projekt zakończony
Cztery pory roku po śląsku

Cztery pory roku wyznaczyły ramy, w których dzieci poznawały śląskie tradycje i zwyczaje ich regionu. Ich przewodniczkami były członkinie lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Projekt zakończony
Nasze rzeźby ożyją… marzeniami

Animator zaprosił dzieci, ich rodziców i dziadków do działań, których kanwą była książka „Historia żółtej ciżemki”. Były warsztaty rzeźbiarskie i teatralne oraz wycieczka.

Projekt zakończony
Książka od kuchni

Animatorki i emerytowani pracownicy wydawnictw odkryli przed dziećmi tajemnice książek – od ich historii, przez ilustracje, po skład. Były też warsztaty twórczego pisania.

Projekt zakończony
Zielono mi

Mieszkańcy osiedla wspólnie zaprojektowali i zmienili osiedlowy plac. Razem sprzątnęli teren, zasadzili rośliny i zorganizowali miejsca zabaw dla dzieci.

Projekt zakończony
Latająca biblioteka

Na krakowskim osiedlu powstała biblioteka przystosowana do potrzeb osób starszych i słabowidzących. To miejsce integracji mieszkańców i współpracy różnych pokoleń.

Projekt zakończony
Razem poznajemy historię naszego regionu

Młodzi mieszkańcy Bystrzycy Kłodzkiej zebrali wśród mieszkańców zdjęcia i opowieści o powojennych losach ich miejscowości. Efekty poszukiwań zostały opublikowane w albumie.

Projekt zakończony
Kreple, szłoty i inksze

Aktywni seniorzy z zabrzańskiego Uniwersytetu Otwartego postanowili połączyć kultywowanie regionalnych tradycji z pomocą najmłodszym wychowankom domu dziecka.

Projekt zakończony
Twórczy znaczy przedsiębiorczy – II edycja

Lokalni artyści wzięli udział w spotkaniach, na których dowiedzieli się o sposobach na promocję swoich dzieł. Następnie sami poprowadzili warsztaty z rękodzielnictwa.

Projekt zakończony
Kurtyna w górę

Uczestnicy dokumentowali za pomocą różnych technik artystycznych historię miejscowości. Prace zostały wydane w formie pocztówek, powstał też spektakl oraz film.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content