Animatorki zaprosiły mieszkańców do wspólnego tworzenia kolażowej mapy ich miejscowości. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach, a finałem była wystawa.
Międzypokoleniowa grupa znów przystąpiła do wspólnego dziergania. Ręczne robótki zostały przekazane na rzecz potrzebujących w domu pomocy społecznej i hospicjum.
Animatorki zaprosiły grupę aktywnych seniorów do wsparcia osób samotnych i włączenia się w proces rewitalizacji zaniedbanych, zapomnianych przestrzeni miasta.
Animatorki zaprosiły seniorów do stworzenia lokalnej gazetki. Nad projektem pracowali wspólnie z młodzieżą i ekspertami, którzy podzielili się swoimi umiejętnościami.
Młodzieżowa grupa teatralna Brzozaki postanowiła zachęcić starszych mieszkańców do stworzenia spektaklu. Wspólnie wzięli udział w cyklu warsztatów artystycznych.
Animatorzy wspólnie z seniorami i młodzieżą przypomnieli losy Kresowiaków żyjących na terenie Słońska. Efektem działań była wystawa oraz publikacja historyczna.
Słuchacze UTW wraz z grupą studentów i uczniów przywołali wspomnienia i atmosferę starego Poznania. Efektem pracy był na bieżąco uzupełniany, internetowy album.
Animatorki zaprosiły międzypokoleniową grupę do wspólnego tworzenia kwiatów z tkaniny. Działanie zwieńczyła kwiatowa wystawa i sesja fotograficzna.
Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach i wykładach dotyczących różnych działań w teatrze. Na zakończenie uczestnicy wystawili spektakl.
Grupa młodych badaczy zainteresowana historią swojej miejscowości zaprosiła seniorów do przeprowadzenia śledztwa związanego z Otomarem Piperem vel Antonim Jasińskim.
Animatorka zaprosiła seniorów i młodsze osoby do poznawania historii regionu. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach fotograficznych i dziennikarskich.
Animatorzy zaprosili osoby 55+, by włączyły się do działań promujących abolicję. Wspólnie z nimi i ze studentami zorganizowali Europejski Dzień przeciw Karze Śmierci.
Grupa seniorów wzięła udział w warsztatach z ekspertami, a zdobyte umiejętności wykorzystała, by umilić czas najmłodszym w domach dziecka, szpitalach i świetlicach.
Seniorki wzięły udział w warsztatach literackich i aktorskich, na których przygotowały przedstawienie. Następnie zaprezentowały je dzieciom w domach dziecka i szpitalach.
Seniorki wyszperały nieużywane, zapomniane ubrania i wyczarowały z nich modne kreacje. Zwieńczeniem działań była sesja fotograficzna oraz wystawa.
Animatorka zaprosiła mieszkańców Włynia do stworzenia wiejskiego międzypokoleniowego zespołu teatralnego. Grupa wspólnie stworzyła spektakl o tematyce społecznej.
Grupa kaliskich dziewcząt przeprowadziła z seniorkami wywiady, które zostały opublikowane w lokalnym kwartalniku. Odbyła się też międzypokoleniowa sesja fotograficzna.
Seniorzy dostarczali i czytali książki osobom pozostającym w domach ze względu na chorobę lub niepełnosprawność. Literatura stała się pretekstem do spotkań i wymiany myśli.
Seniorzy i młodzież przypomnieli historię nieczynnego już kina. Wspólnie zorganizowali wystawę pamiątek, plenerowe pokazy filmowe, powstał też międzypokoleniowy DKF.
Cztery pory roku wyznaczyły ramy, w których dzieci poznawały śląskie tradycje i zwyczaje ich regionu. Ich przewodniczkami były członkinie lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich.
Animator zaprosił dzieci, ich rodziców i dziadków do działań, których kanwą była książka „Historia żółtej ciżemki”. Były warsztaty rzeźbiarskie i teatralne oraz wycieczka.
Animatorki i emerytowani pracownicy wydawnictw odkryli przed dziećmi tajemnice książek – od ich historii, przez ilustracje, po skład. Były też warsztaty twórczego pisania.
Mieszkańcy osiedla wspólnie zaprojektowali i zmienili osiedlowy plac. Razem sprzątnęli teren, zasadzili rośliny i zorganizowali miejsca zabaw dla dzieci.
Na krakowskim osiedlu powstała biblioteka przystosowana do potrzeb osób starszych i słabowidzących. To miejsce integracji mieszkańców i współpracy różnych pokoleń.
Młodzi mieszkańcy Bystrzycy Kłodzkiej zebrali wśród mieszkańców zdjęcia i opowieści o powojennych losach ich miejscowości. Efekty poszukiwań zostały opublikowane w albumie.
Aktywni seniorzy z zabrzańskiego Uniwersytetu Otwartego postanowili połączyć kultywowanie regionalnych tradycji z pomocą najmłodszym wychowankom domu dziecka.
Lokalni artyści wzięli udział w spotkaniach, na których dowiedzieli się o sposobach na promocję swoich dzieł. Następnie sami poprowadzili warsztaty z rękodzielnictwa.
Uczestnicy dokumentowali za pomocą różnych technik artystycznych historię miejscowości. Prace zostały wydane w formie pocztówek, powstał też spektakl oraz film.