Projekt zakończony
Swojacy, czyli opowieści zza miedzy

Wraz z uczniami z okolicznych szkół animatorka utworzyła wędrowny teatr, który przedstawiał losy ludzi przesiedlonych na Mazury po 1945 r. Ze spektaklem odwiedzili trzy wsie.

Projekt zakończony
Materklosy dziadka internetowa gradka

Jak domy urządzały babcie? Jakich narzędzi używali dziadkowie? Gimnazjaliści znaleźli odpowiedzi na te pytania podczas zajęć z najstarszymi mieszkańcami regionu.

Projekt zakończony
Jedna ulica, tysiące wspomnień

Poznawanie historii jednej z ulic Stoczka zamieniło się w fascynującą przygodę z fotografią w tle. Międzypokoleniowa grupa m.in. stworzyła mapę i płytę z opowieściami.

Projekt zakończony
Teatr choćby malućki

O czym marzyły i marzą pokolenia? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów teatralnych. Razem przygotowali przedstawienie.

Projekt zakończony
Kurtyna w górę

Wolontariusze Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza przygotowali spektakl we współpracy z dziećmi z pogotowia opiekuńczego. Gotowy spekatakl pokazali publiczności.

Projekt zakończony
Inwazja ruchem kontra atak przestrzeni, czyli twórczo zakręceni

Uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów uczyli się różnych technik tańca współczesnego i świadomości własnego ciała. Efektem były taneczne happeningi w przestrzeni miasta.

Projekt zakończony
C 7/9+ I play swing

Dzięki animatorom jazz zagrał jak za dawnych czasów. Magia tej muzyki powróciła na ulice za sprawą międzypokoleniowch warsztatów i muzycznych spotkań.

Projekt zakończony
Latające babcie

Grupa uzdolnionych literacko, plastycznie i muzycznie babć czytała autorskie bajki dzieciom w domach dziecka, hospicjach i świetlicach.

Projekt zakończony
A capella łączy ludzi

W toruńskiej dzielnicy powstał czterogłosowy chór mieszany a capella, w którym czterdzieści osób w różnym wieku rozwijało swoje muzyczne talenty.

Projekt zakończony
Rowerem wokół Nikisz

Seniorzy wraz z młodzieżą stworzyli nowy, dostępny dla wszystkich odcinek trasy rowerowej. Trasa przebiega przez dwie zabytkowe dzielnice: Giszowiec i Nikiszowiec.

Projekt zakończony
Dziadki dziatkom

Grupa uczestników UTW i młodych ludzi postanowiła zebrać i uwiecznić wspomnienia radzyńskich seniorów. Powstał film, a na jego premierę przyszło 500 osób.

Projekt zakończony
Trzy po trzy

Międzypokoleniowa grupa poznawała historię, tradycje kulturowe i przyrodę trzech wsi. Uczestnicy stworzyli ścieżkę przyrodniczo-turystyczną z mapą-przewodnikiem i film.

Projekt zakończony
Ślonzki, ptoki, ślimoki

Słuchacze UTW przygotowali wraz ze swoimi dziećmi i wnukami przedstawienie oparte na historii „śląskiego Kopciuszka”. Były też wspólne podchody, bajanie i muzykowanie.

Projekt zakończony
Robimy teatr

Słuchacze UTW, uczniowie i przedszkolaki przygotowali trzy przedstawienia teatralne oparte na bajkach napisanych przez starszych uczestników i pokazali je publiczności.

Projekt zakończony
Widzimisię – teatr łączy pokolenia

Członkowie klubu seniora przygotowali wraz ze swoimi dziećmi i wnukami spektakl teatralny. Wspólnie przygotowali kostiumy scenografię i kostiumy. Plakaty zrobili najmłodsi.

Projekt zakończony
Stuk-puk. Otwórz drzwi, pomogę Ci.

Aktywni seniorzy przygotowali program wizyt domowych u osób starszych, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w działaniach prowadzonych w mieście.

Projekt zakończony
Kaj te czasy? Wracajmy do korzeni

Jak wyglądał kiedyś Śląsk? W co ubierali się ludzie, co jedli, co ich bawiło? Animatorzy przywołali wspomnienia, zapraszając do wspólnego projektu młodzież i słuchaczy UTW.

Projekt zakończony
Sądeckie bajanie

Słuchacze UTW wzięli udział w wykładach psychologiczno-pedagogicznych, a potem czytali bajki przedszkolakom. Była też wspólna zabawa na zajęciach plastycznych.

Projekt zakończony
Wędrujący Klub Czytających Dzieciom

Pomysł na Wędrujący Klub Czytających Dzieciom był prosty: grupa przyjaciół wygospodarowała trochę wolnego czasu i czytała dzieciom w świetlicach, szpitalach i przedszkolach.

Projekt zakończony
Kolejka polodowcowa

Spływ kajakowy, przejazd odrestaurowaną kolejką wąskotorową, piesze wyprawy turystyczno-fotograficzne – to atrakcje, które zaproponował animator mieszkańcom swojego regionu.

Projekt zakończony
e-senior.eu w akcji

Animatorka kontynuowała cykl spotkań komputerowych dla członków klubu seniora. W efekcie powstała strona internetowa oraz platforma e-learningowa.

Projekt zakończony
Dawnych czasów czarowna moc

Grupa seniorów poprowadziła dla dzieci i młodzieży zajęcia związane z lokalnymi tradycjami. Razem przygotowali regionalne potrawy, śpiewali stare pieśni i grali w dawne gry.

Projekt zakończony
Co było z tą bramą

Studenci UTW za pomocą fotografii przybliżyli młodym ludziom wygląd dzielnicy Fabryczna sprzed lat. Zdjęcia były pretekstem do rozmów o najnowszej historii miasta.

Projekt zakończony
Wkrętariusze

Międzypokoleniowa grupa wolontariuszy odwiedzała ze skrzynką z narzędziami starszych mieszkańców osiedla, którzy zgłosili potrzebę pomocy przy drobnych naprawach domowych.

Projekt zakończony
Chleb nasz powszedni

Członkinie kół gospodyń wiejskich, słuchacze UTW i dzieci spotkali się na warsztatach poświęconych tradycyjnemu wypiekowi chleba. Razem piekli, zrobili pocztówki i wystawę.

Projekt zakończony
Koteże kwiatami malowane

Animatorka zaprosiła mieszkańców do upiększenia ich wsi – wspólnie zaprojektowali i obsadzili klomby i rabaty kwiatowe w wybranych punktach miejscowości.

Projekt zakończony
Kurs upiększania świata

Animatorka zachęciła starsze i młodsze pokolenia do działań na rzecz renowacji osiedlowych klatek schodowych. Okazało się, że wspólnie można wiele zrobić niewielkim kosztem.

Projekt zakończony
Góra bliżej Wrocławia, Wrocław bliżej Góry

Grupa słuchaczy UTW zaangażowała się we współpracę z seniorami z powiatu Góra. Wycieczki i warsztaty integracyjne były początkiem wspólnej współpracy.

Projekt zakończony
Zabrzanie po szychcie

Podczas wycieczek krajoznawczych połączonych z warsztatami artystycznymi uczestnicy poznawali historię i kulturę Zabrza, korzystając z wiedzy przewodnika i mieszkańców.

Projekt zakończony
Pomocna Łapka

To sieć przyszywanych matek i córek. Wolontariuszki UTW otoczyły opieką samotne starsze osoby– odwiedzały je w domach, rozmawiały, chodziły na spacery.

Projekt zakończony
Marzenia w migawce

O marzeniach można opowiadać w różny sposób, na przykład za pomocą fotografii. Aparaty stały się pretekstem do spotkania dwóch pokoleń. Powstała galeria portretów i marzeń.

Projekt zakończony
My, kobiety Muranowa

Podczas projektu uczestniczki wspólnie poznawały historię warszawskiego Muranowa. Za pomocą aparatu utrwaliły jej piękno i stworzyły emocjonalną mapę dzielnicy.

Projekt zakończony
Pora seniora

Seniorzy, którzy wzięli udział w projekcie, poznali tajniki dziennikarstwa. Mieli też okazję mówić lokalnych mediach o istotnych sprawach dotyczących ludzi starszych.

Projekt zakończony
Działamy dla małych społeczności

Starsi i młodsi wolontariusze z terenów pięciu powiatów rozpoczęli działania na rzecz rodzin wielodzietnych. Wzięli udział w świątecznej akcji pomocowej i działają dalej.

Projekt zakończony
Graj i wygraj

Animatorka zaprosiła wszystkich fanów gier na spotkania w restauracji. Grali starsi i młodsi. Każdy, kto przyszedł na spotkanie mógł stać się zarówno graczem, jak i instruktorem.

Projekt zakończony
Pokochać folk

Powstał międzypokoleniowy zespół obrzędowy, który przygotował pełen gwary bożonarodzeniowy spektakl z pastorałkami i tańcami. W planach są kolejne przedstawienia.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content