Animatorki projektu: Wiesława Kozłowska, Karolina Łuczak

Organizacja: Stowarzyszenie Przyjaciół KOS

Wiesława Kozłowska: od kilku lat pracuje „międzypokoleniowo”. Szczególnie związana jest z jednym z łódzkich domów dziecka, gdzie poznała Karolinę. Zafascynowana ideą wolontariatu pragnie nieść bezinteresowne wsparcie dla innych.

Karolina Łuczak: w projekcie pełni rolę młodszej koordynatorki. Chciałaby wesprzeć starszą koleżankę swoimi umiejętnościami organizacyjnymi, a także z zakresu nowych technologii.

Projekt „Uwolnić Marzenia” realizowany jest w kilku dzielnicach na terenie Łodzi. Działania projektowe skierowane będą do seniorów i dzieci z domów dziecka oraz rodzin zastępczych, którzy wspólnie tworzyć będą filmiki techniką poklatkową. W grupach międzypokoleniowych powstaną filmy, których tematem będzie opowieść o marzeniach. Twórcy filmików, wykorzystają aparaty fotograficzne, telefony komórkowe oraz swoją znajomość obsługi urządzeń cyfrowych do pomocy sobie nawzajem, by przełożyć marzenia na język filmu. Zrealizowany film zostanie przekazany na cele charytatywne stowarzyszeniu, które tworzy fundusz stypendialny dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych.