Animatorki projektu: Lucyna Korytowska, Aleksandra Abakanowicz

Organizacja: Gdański Archipelag Kultury

Czas realizacji: 5 września 2016 – 24 czerwca 2017

Lucyna Korytowska obecnie jest emerytką. Całe życie zawodowe związana była z branżą kreatywną: prowadziła pracownię plastyczną w gdańskim Pałacu Młodzieży, a także działalność gospodarczą o charakterze dekoracyjno-reklamowym. Od najmłodszych lat zajmowała się działalnością plastyczną oraz fotografią. Uwielbia sztukę i architekturę. Z osiemnastoletnią wnuczką podróżuje po kraju, by zwiedzać ciekawe zakątki i wystawy.

Aleksandra Abakanowicz jest z wykształcenia grafikiem. Od ośmiu lat pracuje w Domu Kultury w dzielnicy Orunia, gdzie tworzy projekty kulturalne skierowane do mieszkańców dzielnicy w różnym wieku. W swojej pracy często odwołuje się do tożsamości lokalnej i historii dzielnicy. Jej pasją jest praca z ludźmi. Interesuje się historią, fotografią, uwielbia czytać książki i uczyć się nowych rzeczy.

W jednej z gdańskich dzielnic odbędą się otwarte, cykliczne, międzypokoleniowe warsztaty dla mieszkańców pt. „ZDolna Orunia”. Spotkania będą dotyczyły różnych obszarów sztuki i kreatywności, staną się także pretekstem do integracji i aktywizacji mieszkańców. Będzie się można nauczyć robienia na drutach i szydełku, wziąć udział m.in. w warsztatach kulinarnych i ogrodniczych, a także podzielić się własnymi umiejętnościami. Chętni uczestnicy wezmą udział w plenerach: malarskim, fotograficznym, fotografii wykonanej aparatami typu camera obscura. Artystyczne prace międzypokoleniowej grupy zostaną zaprezentowane w kilku miejscach dzielnicy. Z pewnością czas ten nie będzie należał do straconych!