Animatorzy projektu: Zofia Bisiak, Maria Dworak

Organizacja: Stowarzyszenie "Akademia Łucznica"

Okres realizacji: 1 września 2015 - 30 czerwca 2016

Zofia Bisiak  z zawodu jest historykiem sztuki, z zainteresowań animatorką. Przez ostatnie 40 lat zajmowała się animacją przez sztukę. Już od lat studenckich inicjowała różne projekty, współpracując z teatrem czy klubem studenckim. Jej działania animacyjne rozwijały się we współpracy z Centrum Animacji Kultury i Stowarzyszeniem "Akademia Łucznica".

Maria Dworak  na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc warsztaty metodą "dramy" w Stowarzyszeniu Epsilon oraz dorosłymi uzależnionymi w ośrodku Monar Wyszków. Ma już doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych - m.in. współorganizowała Międzynarodowy Festiwal Afrykański w Krakowie, liczne wymiany młodzieżowe, projekty międzynarodowe, konferencje dla studentów, a w portugalskim Porto zorganizowała projekt fotograficzny "Juntos no bairro", którego kontynuacją był projekt "Kraków Street Foto". Prywatnie uwielbia naturę, góry, dalekie i bliskie podróże, bieganie, książki.

Grupa artystów plastyków ze Stowarzyszenia "Akademia Łucznica" wraz z pacjentami Monaru i Soterii z Wyszkowa oraz tamtejszymi seniorami zaplanowali cykl warsztatów artystycznych. Uczestnicy projektu poznają różnorodne techniki plastyczne związane z prostym wzornictwem i rękodziełem. Tworzą różnorodne przedmioty z ceramiki, filcu, wikliny czy tkanin, oraz wykorzystują materiały z odzysku do tworzenia oryginalnej biżuterii . Efektem wspólnej pracy jest  powstanie otwartej pracowni artystycznej.