Animator projektu: Krystyna Żeglińska, Justyna Urbanik

Organizacja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z siedzibą w Stroniu

Okres realizacji: sierpień 2009 – marzec 2010

Krystyna Żeglińska - Przez wiele lat pracowała w Urzędzie Gminy w dziale Ochrony Środowiska. Aktywnie działa  tez w lokalnym Klubie Seniora. Jej pasją jest ogród, któremu poświęca wiele czasu i uwagi. Wykorzystuje każdą możliwą okazję, by zobaczyć kolejny spektakl w teatrze, który uwielbia od dziecka.

Justyna Urbanik - Pracowita i sumienna – mówi o sobie. Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Komunikacji Społecznej. Jest instruktorką świetlicy w Gminnym Ośrodku Kultury w Stroniu, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Lubi robić kwiaty z bibuły. Praca z maluchami przy organizowaniu konkursów i imprez plenerowych pozwala jej wykorzystać posiadane umiejętności i pomysły.

W projekcie „Widzimisię - teatr łączy pokolenia” głównymi aktorami zostali członkowie Klubu Seniora „Spragnieni Jutra”, którzy wraz ze swoimi dziećmi i wnukami pracowali nad przygotowaniem spektaklu. Wspólnie zajęli się szyciem kostiumów oraz przygotowywaniem scenografii i rekwizytów. Podczas cyklu warsztatów uczestnicy projektu spotkali się z doświadczonym instruktorem teatralnym, który przygotował ich do pracy na scenie, poprowadził warsztaty ruchowe, rozbudził wyobraźnię i pracował nad dykcją. Seniorzy i dzieci wybrali się również na przedstawienie do miejskiego teatru. Plakat zapowiadający inscenizację przygotowały najmłodsze dzieci podczas warsztatów plastycznych. A w marcu mieszkańcy wsi i przyjaciele Klubu Seniora zostali zaproszeni na uroczystą premierę.