Animatorki projektu: Marta Wilk, Olga Sokołowska

Organizacja: Fundacja „Muzyka Jest dla Wszystkich” Okres realizacji: 1 września 2015 – 30 kwietnia 2016

Marta Wilk z wykształcenia jest matematykiem. Pracowała naukowo w dziedzinie badań systemów energetycznych w Polskiej Akademii Nauk, następnie przez wiele lat nadzorowała realizację projektów inwestycji infrastrukturalnych, pracowała przy organizacji turnieju UEFA EURO2012. Interesuje się muzyką i tańcem flamenco, tym pasjom poświęca większość swojego wolnego czasu. Należy do lokalnego zespołu flamenco, ma za sobą występy dla szerokiej publiczności. Lubi też jazdę na nartach i na rowerze.

 

Olga Sokołowska z wykształcenia jest filozofem. Z zawodu i pasji life coachem oraz tancerką i nauczycielką flamenco, a od niedawna również wiceprezesem Fundacji Poligon Możliwości. Jako trener pracuje przede wszystkim z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Współorganizowała i przeprowadziła różne projekty, m.in. z Fundacją „Muzyka Jest dla Wszystkich” czy z Fundacją Drabina Rozwoju. Ostatnio zajmuje się nagrywaniem wywiadów z seniorami dla Domu Spotkań z Historią.

 

A może by tak zatańczyć? Ale zanim tak się stanie uczestnicy projektu wspólnie przygotują przestrzeń, w której wezmą udział w tanecznych warsztatach. Położą podłogę, przygotują wnętrze w andaluzyjskim stylu. Poznają także elementy śpiewu hiszpańskiego, zapoznają się z instrumentami takimi jak cajon czy kastaniety. Nauczą się podstaw flamenco oraz zasad akompaniamentu palmas (klaskanie). Finałem działań będzie kiermasz rękodzieła w przestrzeni lokalnej oraz projekcja filmu dokumentalnego, który powstanie w trakcie trwania projektu. Dokument zarejestruje taneczne zmagania oraz zaprezentuje nagrane przez uczestników wywiady przeprowadzone we własnym gronie.