Animatorzy projektu: Wojciech Wachowicz, Karolina Przytulska

Organizacja: Łódzki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz

Okres realizacji: 1 września 2014 – 30 czerwca 2015

Wojciech Wachowicz jest emerytowanym inżynierem chemii. Bardzo lubi majsterkować, zajmować się ogrodnictwem oraz wyręczać żonę w pieczeniu ciasta. Uczy się języka francuskiego i fotografowania w ramach zajęć organizowanych na Łódzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Odpoczywa, czytając literaturę popularno-naukową. Koordynował projekt „Teatr czytany – bajka łączy pokolenia”.

Karolina Przytulska jest lektorem języka rosyjskiego m.in. na Łódzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Prowadzi tam lekcje „dwustronne” – w zamian za naukę języka dostaje od swoich słuchaczy lekcje mądrości życiowej. Pani Karolina fascynuje się teatrem, muzyką i literaturą, co pozwoliło jej zająć się artystyczną stroną projektu „Teatr czytany – bajka łączy pokolenia”.

Jesteś babcią, dziadkiem i chcesz opowiedzieć swoją historię? Przyjdź do Międzypokoleniowego Domu Bednarska, gdzie wysłuchają Cię spragnione opowieści dzieci, spiszą Twoją historię oraz sfotografują Ciebie-autora. Twoje opowieści wspólnie przedstawimy w formie teatru kamishibai. Jeśli lubisz stare i nowe fotografie oraz modelarstwo lotnicze, znajdziesz dla siebie zajęcie w wesołym gronie interesujących ludzi i pod okiem członków z Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa zdobędziesz nowe umiejętności i doświadczenia. Byli lotnicy podzielą się również swoimi odlotowymi przygodami, które warto uwiecznić. Międzypokoleniowa grupa wspólnie zwiedzi Aeroklub Łódzki, port lotniczy oraz „Salę Tradycji Lotnictwa”. Będzie też okazja do poznania gier, w które bawili się dziadkowie, oraz do zbudowania latawców. Kiedy samodzielnie skonstruowane latawce uniosą się w górę, wszyscy będą mogli pomarzyć o odległych przestworzach!