„Seniorzy w akcji” podczas listopadowych warsztatów

W listopadzie odbyły się kolejne warsztaty z uczestnikami programu Seniorzy w akcji. Celem spotkania było wzmocnienie animatorów w roli liderów swoich projektów. Ważnym jego aspektem było lepsze poznanie się, nawiązanie relacji, wymiana kontaktów, aby przez najbliższy rok animatorzy stanowili dla siebie wsparcie i uczyli się wzajemnie od siebie. Wszystko odbyło się w wygodnych przestrzeniach siedziby Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podczas pierwszego dnia spotkania uczestnicy musieli zmierzyć się z przedstawieniem wizji dobrze zrealizowanego i zaplanowanego projektu społecznego, a zrobić to musieli za pomocą kolorowych, drewnianych klocków. Okazało się, że takie pozornie łatwe zadanie wcale do najłatwiejszych nie należało. W trakcie zadania budowniczy musieli się zmierzyć z ograniczeniem czasowym (na wykonanie zadania mieli tylko 15 minut) oraz z mnogością opinii i wyobrażeń tego jak budowla powinna wyglądać.

Drugi dzień pozwalał się skupić na pracy na swoich projektach. Był również okazją do wymiany spostrzeżeń i uwag pomiędzy uczestnikami warsztatów. Każdy musiał się zastanowić nad poszczególnymi etapami swojego działania, takimi jak rezultaty projektu, kluczowe ryzyka, harmonogram oraz jego etapy i kamienie milowe. Było to okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz lepszego poznania swoich działań.

Olga Mickiewicz-Adamowicz, która związana jest ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia opowiedziała o tym jak budować bazę dziennikarzy, do kogo kierować informacje o organizowanych wydarzeniach, a przede wszystkim jak zainteresować czytającego informację prasową, aby przyszedł i chciał opowiadać o naszych działaniach.

Alicja Szulc spotkała się z uczestnikami warsztatów, aby opowiedzieć im o tym jak wykorzystać potencjał mediów społecznościowych do promowania działań. Podpowiedziała uczestnikom również z jakich darmowych narzędzi dostępnych online korzystać, ale w łatwy i szybki sposób przygotować zdjęcia lub filmy do publikacji.

Jest to ostatnie wspólne spotkanie w tak dużym gronie wszystkich uczestników projektu. Do końca czerwca animatorzy będą realizować swoje działania. W tym czasie mogą liczyć na wsparcie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”, przez cały czas znajdują się pod opieką tutorek, a także mogą pojechać na wizytę studyjną w wybrane miejsce.

Data wpisu
11.12.2019

Zobacz także:

Newsletter