Animatorki: Izabela Hejne-Krystosiak, Karina Krystosiak

Organizacja: Fundacja Klancyk

Izabela Hejne-Krystosiak – na początku swojej kariery pracowała w dziale reklamy DT Centrum – akcje sprzedażowe, pokazy mody, w późniejszym czasie poświęciła się pracy pedagogicznej. Przez wiele lat pełniła funkcje kierownicze w szkole, gdzie przydatne były umiejętności organizacyjne i kreatywność oraz dobry kontakt z osobami w różnym wieku. Była również nauczycielem języka polskiego, filozofii i etyki. W swojej pracy wykorzystywała cały wachlarz metod aktywizujących, w tym metodę dramy, zabawy językowe. Uczestniczyła w wielu projektach związanych ze sztuką. Jest jedną z liderek projektu Seniorwizacja oraz ambasadorką programu Seniorzy w akcji.

Karina Krystosiak – lubi pogłębiać wiedzę, zdobywać nowe umiejętności i działać na rzecz innych ludzi zwłaszcza osób 60+ oraz przekazywać im swoją wiedzę i dzielić się swoimi pasjami. Z wykształcenia jest magistrem europeistyki, a zawodowo fotografką, kuratorką i improwizatorką teatralną. Jej pasją jest fotografia i improwizacja. Przygotowuje wystawy fotograficzne, konkursy współpracując ze znaczącymi instytucjami i firmami, np. Galerią Jabłkowskich czy FujiFilm. Jest członkinią kolektywu fotograficznego Flaneurs Photo Collective. Aktywnie uczestniczy w życiu Klubu Komediowego i Resortu Komedii.

Działania projektowe realizowane będą na terenie Warszawy, w dzielnicy Wola. Przez kilka miesięcy odbywać się będą zajęcia improwizacji dla seniorów, przygotowujące do wspólnych międzypokoleniowych występów na scenie, a także na festiwalach improwizacji. Zajęcia będą skierowane zarówno do osób które już wcześniej pracowały metodą improwizacji teatralnej, jak i osób które po raz pierwszy podejmą się tego wyzwania scenicznego. Doświadczona grupa - Rabarbary w czekoladzie, będzie doskonaliła umiejętności impro, a w szczególności pracę nad własnymi formatami impro oraz przygotowaniem grupy do występów podczas festiwali impro. Efektem kilkumiesięcznej pracy będzie wspólnie przygotowany projekt teatralno-muzyczny z zespołem Cała Praga Śpiewa oraz Robertem Lipką i Łukaszem Owczynnikowem. Kosmiczne spinacze, czyli osoby krócej pracujące, będą zgłębiały tajniki improwizacji w gronie międzypokoleniowym i przygotowywały się do wspólnych występów. Uczestnicy warsztatów zaprezentują się podczas Nocy Muzeów, Festiwalu Improwizacji i na scenach komediowych.

W oparciu o zgromadzone przez lata doświadczenie i opracowane materiały dydaktyczne powstanie publikacja w formie e-book.