13_WANDA CZARNIEWSKA_ JUSTYNA KULIKOWSKA Animatorki projektu: Wanda Czarniewska, Justyna Kulikowska Organizacja: Stowarzyszenie Origo

Wanda Czarniewska chce zintegrować lokalne środowisko seniorów. Kieruje działaniami Miejskiej Rady Seniorów. Okazało się, że dopiero po przejściu na emeryturę ma czas by nareszcie realizować swoje pomysły. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi, sympatię do nich, a do tego talent organizatorski. Uczestniczyła w szkoleniu Narodowego Centrum Kultury w 2016 roku poświęconym realizacji projektów. Chce dalej rozwijać swoje umiejętności poprzez realne działanie na rzecz seniorów i lokalnej społeczności.

Justyna Kulikowska jest animatorką i wychowawcą, zaangażowaną w inicjatywy lokalne. Prowadzi młodzieżowy teatr amatorski w Sejnach, realizuje działania animacyjne i profilaktyczne dla dzieci i młodzieży z Placówki wsparcia dziennego w Sejnach. Jest pasjonatką archiwalnych fotografii. Do tej pory nie współpracowała z seniorami sejneńskimi. Prowadziła warsztaty plastyczne dla młodzieży, dotyczące przestrzeni miasta w oparciu o zbiory starych zdjęć. Teraz w swoich działaniach chce łączyć uczestników z różnych pokoleń, tworząc wspólną opowieść o przeszłości i przyszłości Sejn.

Projekt międzypokoleniowy "Głosy naszego miasta" wyrasta z chęci połączenia opowieścią młodego i starszego pokolenia mieszkańców Sejn, aby wspólnie wybudować pomost pod przyszłe działania w mieście. Archiwum Miejsko-Gminnego w Sejnach posiada zbiór zdjęć nieżyjącego już fotografa i dziennikarza, Jana Lupo. Zebrane zostało kilka tysięcy fotografii. Projekt ma te zbiory ożywić opowieścią, wzbogacić a przede wszystkim stworzyć okazję do spotkania młodszego i starszego pokolenia. Dodatkowym celem projektu jest wprowadzenie starszego pokolenia w nowoczesny świat multimediów. Odbędą się warsztaty multimedialne, digitalizacji, archiwistyczne, opowieści i plastyczne. Powstaną komiksy i kolorowanki o Sejnach, a także sentymentalna mapa miasta.

Zapisz