Takich jak my nazywają tu „krzoki” / HISTORIE PROJEKTÓW
W ramach “Seniorów w akcji” w Dobczycach, Ryszard Dulski i Paweł Piwowarczyk zrealizowali międzypokoleniowe warsztaty budowania unikalnych radioodbiorników. Z liderami projektu „Od radia do ipoda”.
Historie opowiedziane na ucho / HISTORIE PROJEKTÓW
Mówił, że w czasie wojny było tam otwarte getto. Postanowiłam to sprawdzić.  Sąsiedzi, z którymi rozmawiałam, zaczęli mi to potwierdzać. Mało wiedziałam, bo przecież nie byłam stąd. Nowy Sącz nie jest moim rodzinnym miastem. To wtedy przyszło mi do głowy, że coś trzeba z tym zeszytem i zapisanymi karteczkami zrobić.
Kino w ramce / HISTORIE PROJEKTÓW
W ramach “Seniorów w akcji” w Słupsku, Henryka Głowińska wraz z słuchaczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku zrealizowały projekt teatralny “Kino w ramce”. Z liderką projektu Henryką Głowińską i animatorkami rozmawiała Dorota Pabel.
HISTORIE PROJEKTÓW / Poprzycnica. Krosna, tkaniny i poprzeczne paski.
Cztery podlubelskie wsie na kilka miesięcy stały się, jak dawniej, centrami lokalnego tkactwa tradycyjnego. Paweł Warowny i Halina Jońska oraz panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich wyciągnęły z komórek stare krosna i odświeżyły tradycję, która jeszcze w latach 70-tych czyniła ich region słynnym na całą Polskę. I jak dawniej – młode i starsze kobiety spotkały się, by przy tkaniu dywanów i spódnic pobyć ze sobą blisko. Z liderami projektu Haliną Jońską i Pawłem Warownym rozmawia Dorota Borodaj.
Bank Usług Wolontarystycznych / HISTORIE PROJEKTÓW
Bank Usług Wolontarystycznych – brzmi skomplikowanie. Wcale takie nie jest. To po prostu platforma pomocy udzielanej seniorom. Przez seniorów specjalistów i przez młodzież.
Dzięki flamenco fruniemy / HISTORIE PROJEKTÓW
Flamenco, nasze wspólne zainteresowanie, było pretekstem, ale też spoiwem grupy. Zaprojektowałyśmy rozmaite warsztaty, być może trochę przez to zdobyłyśmy przychylność instytucji działających na rzecz seniorów w Wesołej.
Wypędzamy seniora w miasto / HISTORIE PROJEKTÓW
Szukała osoby, która będzie odpowiedzialna, rzeczowa i słowna. Świetnie gdyby znała się na zarządzaniu ludźmi i w kilku punktach potrafiła powiedzieć: dziś do zrobienia jest to i to. Aby miała charyzmę i ludzie za nią podążali. Większość aktywnych starszych osób to kobiety, więc zależało jej, aby współautorem projektu był mężczyzna.
Otulić zielenią zabytkowe podwórka / HISTORIE PROJEKTÓW
Zofia Chlebowska ma bogate doświadczenie zawodowe – kierowała biurem PTTK w Kazimierzu Dolnym, prowadziła własną kawiarnię i restaurację w Lublinie, założyła wraz z mężem stację montującą instalacje samochodowe. Od niedawna jest na emeryturze. – Muszę czymś ten czas wypełnić – mówi. – Muszę coś robić, muszę coś robić, robić, robić. Taki przymus wewnętrzny – przyznaje.
Tandem, czyli życie jest jak rower / HISTORIE PROJEKTÓW
Staszek nie wyobraża sobie życia bez roweru. Swoim kolejnym kolarzówkom nadaje imiona, a rower to dla niego główny sposób poruszania się po mieście oraz styl życia. Danusia jest emerytką, przez lata pracowała w oleśnickiej bibliotece. Na rowerze nie jeździ wcale, ale przez lata obserwowała seniorów przyjeżdżających po książki na wypieszczonych składakach.
wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Mokotowska 55, 00-542 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Mokotowska 55
00-542 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło