Projekt modelowy “Ustąp miejsca Seniorowi”
To sposób na zwrócenie uwagi młodzieży na potrzeby osób starszych – akcja społeczna prowadzona w lokalnych autobusach. Młodzi ludzie, którzy ustępują miejsca siedzącego seniorom, mają szansę dostać od nich kupony uprawniające do odbioru upominków i udziału w losowaniu nagród.
Projekt modelowy „STAR. Pokolenia”
To sposób na zaangażowanie seniorów w działania przybliżające dzieciom i młodym ludziom historię, tradycje i przyrodę okolicy, a także na to, by poczuli, że ich przeszłość, doświadczenie i wiedza są doceniane.
Projekt modelowy “Senioralne Biuro Karier”
To sposób na umożliwienie seniorom kontynuowania pracy po przejściu na emeryturę niezależnie od tego, czy chcą pracować zarobkowo, czy też rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a potem wykorzystać nowe umiejętności w pracy wolontaryjnej.
Projekt modelowy “Po sąsiedzku”
To sposób na zaktywizowanie starszych mieszkańców najbliższej okolicy (osiedla czy budynku) poprzez regularne spotkania tematyczne i towarzyskie, a także na odnowienie więzi sąsiedzkich, które mogą znacznie przyczynić się do wydłużenia czasu samodzielności seniorów.
Projekt modelowy “Niezłe ziółka”
Warsztaty zielarskie to sposób na zaangażowanie osób starszych w międzypokoleniowe działania nawiązujące do tradycji regionu. Podczas wspólnych zajęć uczestnicy robią robią ziołowe napary, kosmetyki i nalewki, gotują i uprawiają ogród. Dla każdego, niezależnie od wieku, jest coś ciekawego do zrobienia.
Projekt modelowy “Mobilne ogrody”
To sposób na włączenie seniorów – mieszkańców domów opieki – w nowe aktywności. Działania ogrodnicze i kontakt z naturą dają wytchnienie i radość. Podopieczni wspólnie z wolontariuszami zakładają ogrody w mobilnych skrzyniach. Razem sieją i sadzą rośliny, uczą się, jak o nie dbać.
Projekt modelowy „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”
To sposób na przełamanie lęku przed podjęciem trudnego tematu śmierci i odchodzenia, ważnego zwłaszcza dla osób u kresu życia i ich bliskich. Ale karty konwersacyjne stworzone wspólnie z ich użytkownikami mogą dotyczyć też innych istotnych kwestii.
Projekt modelowy “Fabryka pomysłów”
To sposób na zaproponowanie starszym osobom ciekawych dla nich aktywności poprzez nawiązanie do wspomnień i czasów, gdy byli młodzi. Seria angażujących warsztatów kończy się piknikiem, którego są gospodarzami.
Projekt modelowy “Halofon”
To sposób na wsparcie starszych, często samotnych osób. Wolontariusze seniorzy regularnie dzwonią do podopiecznych, którzy mogą podzielić się codziennymi sprawami i problemami, albo po prostu porozmawiać.
wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Mokotowska 55, 00-542 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Mokotowska 55
00-542 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło