Animatorzy projektu: Bogdan Bocheński, Anna Warwas

Organizacja: Stowarzyszenie Barwy Kultury

Okres realizacji: 8 października 2014 – 30 czerwca 2015

Bogdan Bocheński kilkanaście lat pracował w Fabryce Samochodów Osobowych, następnie w pracowni metaloplastycznej. W wolnych chwilach uprawiał sport – podnoszenie ciężarów i kolarstwo. Ma pokaźne kolekcje monet, znaczków i kart telefonicznych. Uwielbia czytać. Trzy lata temu odkrył w sobie pasję do śpiewania, dlatego większość swojego czasu spędza na ul. Brzeskiej z zespołem „Cała Praga Śpiewa”.

Anna Warwas jest studentką III roku socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych. Od trzech lat angażuje się w życie społeczno-kulturalne Warszawy, wspierała międzypokoleniowe inicjatywy Stowarzyszenia Barwy Kultury, w ramach projektu Q-Ruch Sąsiedzki koordynowała Dzień Sąsiada i Podwórkową Gwiazdkę. Interesuje się nieformalnymi ruchami miejskimi, ekonomią społecznościową i zaangażowaniem obywatelskim w tworzenie przyjaznych przestrzeni.

„Cała Praga Śpiewa” rusza w trasę! Międzypokoleniowy zespół muzyczny wspierany przez muzyków z „CzessBandu”, odwiedzi seniorów skupionych w różnorodnych placówkach pomocowych na terenie Warszawy i w jej okolicach. Muzyka łagodzi obyczaje, wyzwala energię, budzi optymizm. Animatorzy projektu będą się więc starali zachęcić jak najwięcej osób do wspólnego muzykowania i tańcowania. Opowiedzą o swoich muzycznych doświadczeniach, osobistych korzyściach wynikających ze śpiewania, kłopotach i sukcesach. Pokażą, że każdy może stworzyć muzyczny zespół – trzeba tylko chcieć!