Animatorzy projektu: Krzysztof Drapiewski, Katarzyna Lewandowska

Organizacja: Fundacja „Wiatrak”

Okres realizacji: 1 września 2013 – 30 czerwca 2014

 

Krzysztof Drapiewski na emeryturze prowadzi bardzo aktywne życie. Jego pasją jest historia. Współredaguje pismo „Na oścież”, w którym realizuje swój potencjał dziennikarski oraz przybliża czytelnikom historyczne aspekty ich okolicy. Pan Krzysztof znajduje również czas na koordynowanie działań lokalnych społeczników i dba o otaczającą kościół zieleń. Całkiem niedawno odkrył, że ma talent aktorski. Zamierza go rozwijać!

Katarzyna Lewandowska z wykształcenia jest specjalistką pracy z osobami z niepełnosprawnościami umysłowymi, ukończyła także szkołę muzyczną II stopnia oraz kurs teatralny. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych. Na co dzień zajmuje się czwórką wspaniałych dzieci. Znajduje też czas na rozwijanie swoich pasji: śpiewa w zespole pop-gospelowym, zgłębia wiedzę o teatrze. Ma mnóstwo energii, lubi wyzwania i działanie na rzecz innych.

Seniorzy, młodzież i dzieci stworzyli „Baśniową podróż” – słuchowisko, które zabiera słuchaczy w świat baśni. Baśniowy czar potrafi połączyć wszystkich bez względu na wiek. Zanim uczestnicy projektu przystąpili do nagrania słuchowiska, spotkali się z pracownikami radia, aktorami, muzykami. Wzięli udział w warsztatach muzycznych, teatralnych, zajęciach z emisji głosu, opracowali scenariusz. W działania zaangażowany był zaprzyjaźniony chór, ktoś zagrał na instrumencie, ktoś inny wyrecytował tekst. Były też „poszukiwaczania dźwięku”, który stanie się muzyczną ilustracją słuchowiska. Nagrane słuchowisko można było usłyszeć w wybranych stacjach radiowych. Projekt „Posłuchaj, żeby zobaczyć” stworzył przestrzeń do działania i twórczej pracy osobom w różnym wieku, o różnym wykształceniu, pochodzeniu i doświadczeniu.