Animatorki projektu: Anna Czech, Agnieszka Czeluśniak

Organizacja wspierająca: Fundacja Kromka Chleba

Okres realizacji: wrzesień 2009 – kwiecień 2010

Anna Czech - Zainicjowała powstanie Fundacji „Kromka Chleba” za pośrednictwem której pomaga ludziom ubogim, bezdomnym, uzależnionym i opuszczonym. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania służbą zdrowia. Od 11 lat jest dyrektorką Szpitala im Św. Łukasza w Tarnowie. Z wielkim zainteresowaniem czyta książki, szczególnie życiorysy ludzi, którzy poświęcili swój czas i energię by pomagać innym. Razem z córką uprawia wspinaczkę górską.

Agnieszka Czeluśniak - Ukończyła studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską. Chciałaby pokazać tarnowskim seniorom, na czym polega praca dziennikarza, jakie zasady kierują rynkiem mediów, jak media wpływają na kształtowanie i odbiór rzeczywistości. O sobie mówi, że jest osobą ciekawą ludzi i świata. Jej największą pasją są podróże. Dzięki nim stała się bardziej wrażliwa na kwestie związane z wielokulturowością. Ma przyjaciół w różnych zakątkach świata.

Jak działają edytory tekstów? Co zainteresuje dziennikarza? Jakie są zasady dobrej i skutecznej komunikacji? Tajniki dziennikarstwa radiowego, prasowego i telewizyjnego poznali seniorzy z Tarnowa, którzy wzięli udział w projekcie Anny i Agnieszki. Podczas warsztatów chętni uczyli się, jak montować newsy, pisać reportaże czy nagrywać audycje radiowe, ale przede wszystkim jak stać się świadomymi odbiorcami przekazów medialnych. Nowe umiejętności seniorzy z Tarnowa od razu sprawdzali w praktyce – pisząc teksty dotyczące różnorodnych inicjatyw, w których uczestniczą. Wybrane artykuły ukazały się w lokalnych mediach. Cykl warsztatów zakończyło przygotowanie specjalnej gazety. Trafiła ona do rąk mieszkańców Tarnowa podczas specjalnie przygotowanego spotkania.