Animatorzy: Zofia Borkowska i Joanna Jakubowska

Organizacja: Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem

Zofia Borkowska - społeczniczka, ma wiele pomysłów oraz dar do zarażania nimi innych ludzi. Wieloletnia przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Sobolewie oraz Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich w Suwałkach. Przez 16 lat pełniła funkcję radnej w gminie Suwałki. 10 lat prowadziła Klub Prasy i Książki w Sobolewie, była słuchaczką Uniwersytetu Ludowego w Gardzienicach. Działaczka społeczna od najmłodszych lat, uzdolniona plastycznie – szyje, wyszywa i haftuje, uwielbia gotować i piec ciasta. Jej wielką pasją jest pisanie poezji, ogród i zielarstwo.

Joanna Jakubowska – z wykształcenia andragog, animator kultury i arteterapeutka. Z zawodu animator kultury w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzywem. Posiada wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu i rozliczaniu funduszy oraz w pracy z seniorami. Rękodzielniczka, członkini zespołów ludowych, pasjonatka tradycji ludowej Suwalszczyzny i Sejneńszyzny oraz kultury i tradycji mniejszości narodowych zamieszkujących wymienione tereny. Miłośniczka zielarstwa i kuchni wschodnioeuropejskiej.

„Niezłe Ziółko” to autorska inicjatywa seniorów, która zrodziła się podczas wspólnych warsztatów rękodzielniczych w świetlicy. Chcemy zaszczepić wśród mieszkańców swojej okolicy radość z życia w zgodzie z naturą. Na nowo odkryć dobroczynne działanie ziół, wskrzesić wśród osób starszych zamiłowanie do zielarstwa i zaszczepić tę pasję w młodszym pokoleniu. Zbieranie ziół, prowadzenie wspólnego ogrodu połączy mieszkańców. Osoby starsze zachęci do dbania o siebie, do podtrzymywania sprawności fizycznej. Poprzez wspólne, aktywne działania warsztatowe wzmocnione zostanie poczucie przynależności lokalnej, akceptacji, sprawczości i odpowiedzialności za wspólne dobro. Zielarstwo stanie się przykładem współpracy międzypokoleniowej, będzie przypominać o wartości terenów wiejskich oraz, przede wszystkim, budować dobre praktyki integracji międzypokoleniowej.