Animatorzy projektu: Roman Kowalski, Katarzyna GłucOrganizacja: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w SosnowcuOkres realizacji: 1 września 2016 – 30 czerwca 2017 

Roman Kowalski jest osobą niewidomą, od wielu lat związaną z działalnością Polskiego Związku Osób Niewidomych. Stara się być ciągle aktywny – koordynował poprzednie edycje „Muzykantów na tropach Jana Kiepury”, uczestniczy również w spotkaniach Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Jego pasją jest dobre towarzystwo i muzyka – amatorsko gra na akordeonie i bardzo sobie ceni wspólne muzykowanie.

 

Katarzyna Głuc ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest pasjonatką życia, inspirujących spotkań, rozmów i wspólnych działań. Stara się z każdej sytuacji wyciągnąć wnioski na przyszłość, porażki przyjmować z pokorą, a na bazie sukcesów nabierać sił do kolejnych działań. Lubi być aktywna: pracowała w Stowarzyszeniu Aktywne Kobiety, animowała dwie poprzednie edycje „Muzykantów na tropach Jana Kiepury”. Napisała trzy przewodniki turystyczne. Ponadto lubi zdrową i smaczną kuchnię, a większość wolnych weekendów stara się spędzać w ukochanych Beskidach.

 

Dzięki poprzednim edycjom projektu udało się stworzyć wspaniale działającą międzypokoleniową grupę, dla której działania wokół muzyki Jana Kiepury to przestrzeń integracji i zabawy oraz pole do twórczego dialogu, eksperymentów i wymiany dotychczasowych doświadczeń. Podczas sobotnich spotkań, tak bardzo istotnych nie tylko ze względu na walory muzyczne, ale i społeczne, znów będą powstawać nowe aranżacje utworów najsłynniejszego mieszkańca Sosnowca. Uczestnicy warsztatów nawiążą tym razem  współpracę z Bibliotekami Miejskimi, organizując w nich comiesięczne wieczory muzyczne. Będzie to okazja dla wszystkich mieszkańców Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego do zapoznania się ze wspólnymi działaniami seniorów i młodzieży zjednoczonych wokół muzycznych eksperymentów.