Animatorzy: Michał Kłosiński, Lech Dorob

Organizacja: Stowarzyszenie Warszawski Hackerspace

Lech Dorob – jest inżynierem elektrykiem i technikiem elektronikiem. Pracował w porcie lotniczym w Warszawie, zajmując się automatyką na terenie lotniska, a także w różnych zakładach, związanych z badaniami i budową prototypów, np. przy projekcie pieca na 2600°C, czy oczyszczaniu gnojowicy.

Michał Kłosiński – od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Realizuje interaktywne instalacje i aplikacje w oparciu o otwarte oprogramowanie i narzędzia open hardware. Pracuje na pograniczu sztuki, designu, technologii i nurtów DIY. Prowadzi warsztaty z zakresu kreatywnego wykorzystania umiejętności programowania i elektroniki, open source, druku 3D. Jest członkiem społeczności warszawskiego hackerspace.

Działania, których realizacja obejmie Warszawę i najbliższe okolice, skierowane będą do seniorów, którzy pasjonują się inżynierią i technologią. Dzięki doświadczeniu i wiedzy starszego i młodszego pokolenia inżynierów, informatyków, majsterkowiczów zostanie opracowany i udoskonalony prototyp robota pomagającego osobom starszym we wnoszeniu zakupów po schodach. Podczas wspólnych warsztatów międzypokoleniowych wykonywane będą proste konstrukcje robotyczne. Osoby z większymi umiejętnościami zostaną zaproszone do wykonania bardziej zaawansowanych projektowo i technicznie konstrukcji. Przygotowany zostanie film instruktażowy, który pomoże innym w realizacji pomysłów na prowadzenie warsztatów z majsterkowania, tak by w sposób łatwy i przystępny szeroko rozpowszechniać idee międzypokoleniowego majsterkowania.