Animatorzy projektu: Piotr Sokołowski, Aurelia Majewska

Organizacja: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie

Okres realizacji: 15 października 2014 – 15 czerwca 2015

Piotr Sokołowski jest emerytem i ma dużo czasu. Lubi pracować w ogrodzie, uwielbia turystykę rowerową, podróże oraz zwierzęta – ma trzy psy i trzy koty. Jest wyczulony na złe traktowanie zwierząt, stara się uwrażliwić innych ludzi na ich los. Jest wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Jaktorowa, działa także w miejscowym oddziale Caritas.

Aurelia Majewska ukończyła studia kulturoznawcze w Krakowie. Jest animatorką kultury i wizażystką młodego pokolenia. Fascynuje się stylem retro, unika nowoczesności, która zbytnio się narzuca. Ceni sobie naturalność i bliskość z drugim człowiekiem. Chętnie dzieli się swoim czasem i pomysłami na spotkanie z kulturą. Kocha zwierzęta. Razem z tatą prowadzi Zakład Stolarki Artystycznej „Palisander” i współpracuje z „Galerią Piękne Rzeczy” w Warszawie.

Jak mądrze zajmować się zwierzętami domowymi? W jaki sposób zbudować budę dla psa? Jakie są najlepsze techniki tresowania zwierząt? Kiedy iść do weterynarza i co o emocjach psów powie psycholog zwierzęcy? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas warsztatów zorganizowanych w Gminie Jaktorów. W czasie spotkań edukacyjnych będzie można wymienić się doświadczeniem i wątpliwościami, jakie nurtują większość właścicieli psów, oraz poprosić specjalistów o radę. Będzie okazja też do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym na najciekawsze zdjęcie swojego pupila, a dla najmłodszych przygotowany zostanie konkurs na rysunek przedstawiający relację właściciela z własnym podopiecznym. Efektem spotkań będzie stworzenie Klubu Miłośników Zwierząt. Na pewno się przyda!