Teresa Pieprzyk i Sebastian Sikora_Czastary

Animatorzy projektu: Teresa Pieprzyk i Sebastian Sikora

Organizacja: Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach

 

Teresa Pieprzyk: Z zawodu księgowa z ponad 40-letnim stażem pracy. Od 5 lat emerytka. Działacz społeczny - zaangażowana w życie gminy. Sołtys wsi Józefów od 11 lat. Spełnia się w pracy z ludźmi. Swoją pasją muzyczną chce podzielić się z innymi seniorami.

Sebastian Sikora: Przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku kilkunastu lat i z tą dziedziną sztuki związał się na stałe. Oprócz studiów ukierunkowanych na świat muzyki, spełnia się zawodowo pracując w kilku ośrodkach kultury jako nauczyciel śpiewu, gry na instrumentach oraz dyrygent. Podczas projektu będzie realizował m.in. warsztaty z emisji głosu, interpretacji oraz prowadził próby.

Projekt rozwoju umiejętności muzycznych seniorów z całego regionu regionu wieruszowskiego i wieluńskiego. W ramach inicjatywy wzmacniane będą umiejętności osób starszych w zakresie śpiewu poprzez uczestnictwo w chórze, warsztatach emisji głosu, warsztatach z ruchu scenicznego, interpretacji utworów chóralnych, a także docelowo organizacji przedsięwzięcia, jakim byłby występ uczestników projektu w formie koncertu. Celem inicjatywy jest wyzwolenie w uczestnikach pozytywnych, muzycznych emocji oraz chęci do wspólnych działań - zaangażowanie do międzypokoleniowego współdziałania społeczności senioralnej, osób w średnim wieku oraz młodzieży.