Piotr Krzyżanowski i Krystyna Kosk-Krzyżanowska

Jako gdańszczanie, którzy przenieśli swoje życie i działalność do Wysina, zauważyli, że mieszkańcom mniejszych miejscowości często brakuje możliwości rozwoju społeczno-kulturalnego. Dostrzegając tę lukę społeczną, Piotr – organizator wydarzeń i Krystyna – artystka oraz edukatorka, stworzyli w ramach XI edycji konkursu „Seniorzy w akcji” Klub Wiejski, w prowadzonej przez siebie Słonecznej Galerii. Stał się on przestrzenią międzypokoleniowych spotkań, działań, inspiracji i aktywizacji mieszkańców nie tylko Wysina, ale i całej okolicy. Naturalną ewolucją tego projektu okazała się realizowana w ramach XII edycji SwA Art Szkoła, która organizowała mobilne warsztaty artystyczne dla mieszkańców okolic Wysina. Zajęcia Art Szkoły były prowadzone przez seniorów we współpracy z artystami i osobami aktywnymi w danych miejscowościach. W okresie pandemii założyciele Art Szkoły zaangażowali seniorów do wspólnego szycia maseczek ochronnych, które rozdali mieszkańcom. Krystyna i Piotr zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie, przygotowali wspólnie ze społecznością lokalną miejsca noclegowe dla uchodźców oraz twórczo zagospodarowali czas wolny przybyłych do Wysina ukraińskich rodzin.

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content