27_Barbara Lenart_Magdalena Szewczyk_NASZE RIO

Animatorki projektu: Barbara Lenart i Magdalena Szewczyk

Organizacja: Stowarzyszenie Nasze Rio

Barbara Lenart jest zaangażowana we współpracę z Centrum Wolontariatu w Złotoryji. Wspiera akcje charytatywne, przygotowywane przez młodzież, piekąc ciasta i przygotowując fanty na loterie. Chciałaby zintegrować młodzież i seniorów wokół wspólnego działania: Ma już pierwsze sukcesy w tej dziedzinie.

Magda Szewczyk jest pedagogiem. Swoją wiedzę chce przełożyć na aktywne działanie. Lubi spędzać czas z osobami starszymi, od których dużo się uczy. Jedną z jej pasji jest arteterapia, dlatego chciałaby prowadzić z niej zajęcia.

Projekt „połączeni na SeRIO” będzie włączał w działania lokalnego centrum wolontariatu seniorów, tworząc dzięki temu okazję do współpracy między seniorami a młodzieżą. Aktywne działanie sprawi, że to seniorzy będą aktywnymi twórcami realizowanych działań, a nie tylko osobami oczekującymi na pomoc ze strony innych. Uczestnicy projektu wspólnie przygotują trzy przedsięwzięcia w ramach działań Centrum Wolontariatu. Młodsi i starsi uczestnicy projektu będą mieć też wiele okazji do tego, by się poznać, m.in. przy wspólnych zajęciach kulinarnych oraz podczas różnych spotkań i warsztatów, takich jak: wspólne granie w gry planszowe, warsztaty fotograficzne, a także szereg zajęć przygotowujących seniorów do nowej roli wolontariusza.