Animatorki projektu: Lucja Rugała, Marta Szpyra

Organizacja: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Samborcu

Okres realizacji: 1 listopada 2015 – 30 czerwca 2016

Lucja Rugała na co dzień zajmuje się domem i własnym gospodarstwem. Jest także członkinią rady sołeckiej, prezeską koła gospodyń oraz radną sołectwa w Zajeziorzu. Jej pasją są spotkania z ludźmi, współdziałanie, współpraca. Ponadto uwielbia literaturę i robótki ręczne: haftowanie i robienie na drutach. Razem z wnukami co roku wykonuje ozdoby choinkowe i kwiaty z bibuły na palmę wielkanocną.

Marta Szpyra jest animatorką w Gminnym Domu Kultury w Samborzu. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie wolontariackie w organizacjach pozarządowych. Aktualnie uczestniczy w X edycji Szkoły Liderów. Jej praca to wachlarz rozmaitych działań, zdarzeń i spotkań z ludźmi. W wolnych chwilach przemierza rowerem zakamarki gminy Samborzec i przygląda się rzeczywistości. Uwielbia poznawanie nowych miejsc i odkrywanie na nowo już poznanych. Cieszy ją praca z ludźmi oraz wszelkie lokalne inicjatywy.

W Zajeziorzu powstanie miejsce wymiany umiejętności i zainteresowań, czyli Świetlicowe Centrum Kultury. Dyżury w centrum pełnić będą seniorzy, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą z dziećmi. Działania podzielone będą na trzy bloki tematyczne: Aktywnie, Artystycznie i Apetycznie, czyli 3xA. Uczestników warsztatów czeka więc m.in. konkurs kulinarny, wspólne gotowanie zupy, tworzenie ozdób choinkowych oraz zabawek. Najmłodsi dowiedzą się także, w jakie gry podwórkowe lubili się bawić ich dziadkowie. Dzieciom powierzone zostanie poważne zadanie – dokumentowanie sylwetek mieszkańców Zajeziorza: robienie zdjęć i krótkich wywiadów. Podsumowaniem projektu będzie Festiwal Pasji i Pomysłów, wystawa zdjęć w Świetlicowym Centrum Kultury oraz publikacja folderu przedstawiająca wyniki pracy dzieci.