Animatorzy projektu: Marian Galus, Adam Adamczyk

Organizacja: Fundacja WIEŚWIEJAK

Okres realizacji: 1 stycznia 2017 – 30 czerwca 2017

 

Marian Galus od niedawna przebywa na emeryturze. Lubi ruch: jazdę na rowerze, pływanie, spacery. Chętnie udziela się społecznie, a swoją aktywnością pragnie zarażać innych. Jeszcze nigdy samodzielnie nie kierował działaniami społecznymi, ale chciałby sprawdzić się w tej roli. Posiada umiejętności techniczne i manualne, słynie z tego, że potrafi zrobić coś z niczego. Jest dociekliwy – jeśli czegoś nie wie, szuka pomocy w książkach, Internecie lub pyta sąsiadów.

 

Adam Adamczyk pracuje jako urzędnik samorządowy, co daje mu poczucie silnego oddziaływania na otoczenie wielu ludzi. Swoją energię pożytkuje także, aktywnie działając w lokalnej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej oraz regularnie, choć amatorsko, uprawiając sport. Jako mieszkaniec Koszajca, który wychował się i dorósł w tej wsi, jest szczególnie zainteresowany jej rozwojem. Uważa, że wspólne działanie może być w tej kwestii szczególnie użyteczne.

 

Pergola? Samodzielnie wykonana sławojka? Czemu nie! Warto się nauczyć stolarskiej sztuki! Zajęcia dla dzieci i młodzieży poprowadzą doświadczeni w stolarskiej sztuce mieszkańcy Koszajca. Uczestnicy warsztatów zapoznają się na zajęciach z obsługą sprzętu stolarskiego, zasadami BHP, dowiedzą się także, jak zbudować różne domowe sprzęty. Będzie to również okazja do wzajemnego poznania się, do wymiany doświadczeń oraz do wspólnych rozmów. A potem z przyjemnością będzie można podziwiać i używać samodzielnie zrobionych przedmiotów.