Animatorzy projektu: Alina Puchalska, Jakub Zasada

Organizacja: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe Okres realizacji: 21 września 2015 – 8 maja 2016

Alina Puchalska pracowała jako urzędnik państwowy, doradca podatkowy, prowadziła także własne biuro rachunkowe. Na emeryturze ma wreszcie czas na spełnienie swojego skrywanego marzenia: uczestnictwo w życiu kulturalnym. Realizuje je, pracując jako wolontariuszka w redakcji informatora kulturalnego dla seniorów „KABEL”, gdzie publikuje teksty o muzyce. Lubi czytać książki i słuchać muzyki. Stara się pomagać znajomym i sąsiadkom w każdy możliwy sposób, m.in. robi drobne zakupy, pomaga w zmaganiu się z biurokracją. Jest także studentką Otwartej Akademii Muzyki, bo muzyka to jej ukochana dziedzina sztuki.

 

Jakub Zasada z wykształcenia i zamiłowania jest animatorem kultury. Każdą wolną chwilę spędza na organizowaniu wydarzeń kulturalnych i bardzo to lubi. Udało mu się zainicjować m.in. organizację Giełdy Fonograficznej. Jego pasją jest muzyka. Obecnie związany jest z takimi instytucjami kulturalnymi jak ODA Firlej i Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe. Wiele radości sprawia mu projektowanie plakatów.

 

Księże Małe i Wielkie zatętnią pełnią życia. Mieszkańcy wrocławskiej dzielnicy wspólnie zrealizują pięć lokalnych wydarzeń kulturalnych i społecznych. Co to będzie? Może wyprzedaż garażowa? Spacer z przewodnikiem? Piknik rodzinny? Koncert jazzowy, pokaz filmu, wystawa plakatów, a może coś zupełnie innego? Możliwości jest wiele. Mieszkańcy, którzy przyłączą się do projektu, sami będą mogli zadecydować, które z pomysłów zrealizować. Wszystkie te wydarzenia odbędą się blisko, by każdy mógł wziąć w nich udział. Bo kultura może być na wyciągnięcie ręki!