38_Ewa Kerntopf_Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona Animatorka projektu: Ewa Kerntopf Organizacja: Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona

Ewa Kerntopf kilka lat temu dowiedziała się, że ma chorobę Parkinsona. Szukając wsparcia w walce z tą chorobą poznała problemy osób, które się z nią zmagają, ale również różne metody wsparcia. Dzięki tym poszukiwaniom Pani Ewa wpadła na pomysł projektu, który może pomóc chorym na Parkinsona i ich bliskim.

Nawet w dużych ośrodkach miejskich ciężko jest osobom chorym na Parkinsona odnaleźć pomoc i wsparcie specjalistów do walki z tą chorobą. Najnowsze trendy pokazują jednak, że istnieją stosunkowo proste możliwości hamowania rozwoju choroby, np. poprzez taniec.  Dlatego w Warszawie będą organizowane zajęcia taneczne, polegające na nauce tanga, prowadzone przez zawodowego instruktora. Zajęcia tego rodzaju uważane są przez zagranicznych specjalistów od leczenia tej choroby za jedną z najlepszych form rehabilitacji. Do udziału w zajęciach zostaną także zaproszeni członkowie rodzin i znajomi chorych. Będzie to okazja do stworzenia szerszej grupy wparcia dla chorych i ich bliskich. W końcowej fazie projektu odbędzie się Milonga, z której film pokaże szerszej grupie odbiorców zalety podobnych zajęć tanecznych.

Zapisz