Izabela Krystosiak i Karina Krystosiak_Warszawa

Animatorki projektu: Izabela Hejne-Krystosiak i Karina Krystosiak

Organizacja: Fundacja Klancyk

 

 

Izabela Hejne-Krystosiak: Aktywna seniorka na emeryturze. Była organizatorką i uczestniczką zajęć improwizacyjnych dla seniorów a ostatni czas przyniósł jej wiele nowych doświadczeń. Nauczyła się lepiej rozpoznawać swoje potrzeby i emocje oraz łatwiej komunikować się z innymi. Oprócz ciekawej formy spędzania wolnego czasu nawiązała wiele nowych znajomości i przyjaźni. Improwizacja daje Jej nowe możliwość rozwoju osobistego i dużo satysfakcji.

Karina Krystosiak: Jak mówi o sobie - urodzona organizatorka i osoba bardzo aktywna, co jak wspomina - w Jej przypadku stanowi cechę rodzinną. Od ponad trzech i pół roku uczy się i ćwiczy improwizację. Dzięki niej pokonała swoje ograniczenia i bariery. Łatwiej radzi sobie w trudnych sytuacjach, a także ze stresem. Łatwiej nawiązuje kontakty z innymi ludźmi w różnym wieku - to samo chce przekazać seniorom.

 

Warszawski projekt improwizacji dla seniorów przygotowujący ich do wspólnego występu na scenie z młodszym pokoleniem. Improwizacja to forma przedstawienia teatralnego bez wcześniej przygotowanego scenariusza, polegająca na interakcji między uczestnikami. Planowane jest utworzenie dwóch grup warsztatowych. Grupa zaawansowana (międzypokoleniowa) będzie doskonaliła swoje umiejętności i rozwijała je pod kątem wspólnego występu na scenie, w tym z dziećmi. Grupa podstawowa, która rozpoczynając przygodę z improwizacją od podstaw, nauczy się radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zajęcia zwiększą wiarę we własne możliwości uczestników, ułatwią im kontakt z innymi ludźmi, podwyższą samoocenę, wzbogacą krąg znajomych. Podobnie jak w ubiegłym roku seniorzy będą dążyć do wspólnego, międzypokoleniowego występu. Kompetencją jaką chcieliby uzyskać Organizatorzy jest umiejętność opowiadania historii oraz inspirujący dialog międzypokoleniowy.