10_Marta Wilk_Ola Sokołowska

Animatorki projektu: Olga Sokołowska i Marta Wilk

Organizacja: Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich"

Marta Wilk poznała Olę przy innym projekcie i bardzo chce kontynuować współpracę. Dzięki udziałowi w projekcie chce sama się rozwijać i pogłębiać wrażliwości na problemy starszych ludzi. Nowy projekt jest kontynuacją wcześniejszych działań, które okazały się ogromnie potrzebne. Marta czerpie radość z każdego spotkania z mieszkańcami Domu Seniora.

Ola Sokołowska podczas wcześniej realizowanych działań w Domu Seniora zawiązała wspaniałe więzi z mieszkańcami. Marzy o tym, by tę przyjaźń umacniać. Zauważa, że seniorom bardzo potrzeba obecności osób z zewnątrz, że rozkwitają podejmując gości. Ola chce być właśnie takim gościem, nienarzucającym się gospodarzom z pomysłami.

Projekt „pokOLÉnia z przytupem!” to już trzecia edycja spotkań tematycznych związanych z kulturą Andaluzji, organizowanych dla mieszkańców dzielnicy Warszawa-Wesoła i znajdującego się w niej Domu Seniora. Zorganizowany zostanie pokaz filmów o flamenco z seniorami na pierwszym planie, hiszpańsko-polskie spotkania kolędowe, warsztaty kulinarne z iberyjskimi przysmakami oraz warsztaty muzyczne, ceramiczne, plastyczne i rękodzielnicze. Uczestnicy będą mieć wpływ na przebieg spotkań. Będą zachęcani do podzielenia się swoimi pasjami i umiejętnościami. Cykl spotkań zwieńczy wesoła fiesta, otwarta dla wszystkich mieszkańców Wesołej, na którą zostaną zaproszone również zespoły flamenco, działające w innych dzielnicach Warszawy.