11_Michał Kłosiński_brak Animatora 60!

Animatorzy projektu: Michał Kłosiński i Tadeusz Gałka

Organizacja: Warszawski Hackerspace

Tadeusz Gałka chce zachęcić do działania innych seniorów, którzy nie mieli okazji dotąd poznać nowych technologii albo mają takie doświadczenia i chcieliby je rozwijać. Sam stara się rozwijać swoje umiejętności techniczne.

Michał Kłosiński pracuje z dziećmi i dorosłymi (np. nauczycielami), szukając sposobów na ich zainteresowanie techniką i rozwój w tej dziedzinie. Poznanie Pana Tadeusza spowodowało, że postanowił rozszerzyć grupę odbiorców swoich zajęć na seniorów.

Na warszawskim Muranowie powstanie grupa ludzi, która będzie wspólnie majsterkować, programować, prowadzić warsztaty i wymienia się wiedzą. Dla tej grupy zostaną przygotowane warsztaty z elektroniki, szycia oraz podstaw programowania tak, aby łączyć pokolenia: działania seniorów z działaniami młodych i dzieci. Aby wzmocnić relacje seniorzy-młodzi, przez trzy pierwsze spotkania uczestnicy będą przygotowywać się do większego otwartego spotkania, gdzie każdy może pomajsterkować i poeksperymentować z robieniem ciekawych rzeczy z prostych materiałów. To wydarzenie będzie stanowić finał, w ramach którego seniorzy będą mogli zaprezentować i wymienić się swoimi nowo nabytymi umiejętnościami z młodymi ludźmi.

Zapisz Zapisz