Janina Rosiek i Aleksander Lozinszek_Tychy

Animatorzy projektu: Janina Rosiek i Aleksander Lozinszek

Organizacja: Fundacja Internationaler Bund Polska

 

Janina Rosiek: Miłośniczka tańca. Jej przygoda z tą formą aktywności rozpoczęła się w 2010 roku jako forma rehabilitacji, która zatrzymała postęp choroby. Taniec szybko stał się dla Niej życiową pasją. Dziś Janina jest tancerką tańca towarzyskiego w stylach: klasyka i łacina. Posiada klasę taneczną. Jest laureatką wielu turniejów tanecznych polskich i zagranicznych m.in. grand prix Polski. Posiada doświadczenie trenerskie, od kilku lat prowadzi zajęcia dla innych – głównie osób niedowidzących i starszych. Chciałaby promować profesjonalizację tańca wśród seniorów.

Aleksander Lozinszek: Profesjonalny tancerz, posiada mistrzowską międzynarodową klasę taneczną „S”. Prowadzi zajęcia taneczne w szkole dla grup i par w różnym wieku: osób młodych oraz seniorów. Posiada doświadczenie w pracy i nauce tańca z osobami starszymi. Swoją pasją chce dzielić się z innymi.

 

Ambasadorzy aktywności w Tychach? Seniorzy! W ramach projektu „Uczeń i mistrz na parkiecie” zatańczą ci, którzy potrafią i ci, którzy marzą o postawieniu tanecznych kroków, niezależnie od wieku. Głównym celem projektu „Uczeń i mistrz na parkiecie” jest aktywizacja fizyczna oraz społeczna poprzez taniec. W trakcie trwania projektu seniorzy wezmą udział w cyklu warsztatów tanecznych. Przy udziale młodych osób, będą uczyli się tańca towarzyskiego i ludowego.

Taniec pozwala na rozwój pasji, kondycji fizycznej oraz na integrację wewnątrz i międzypokoleniową. Seniorzy wezmą udział w integracyjnej potańcówce oraz pokazie tańca wraz z młodymi tancerzami ze szkoły tańca. Swoje układy prezentować będą podczas występów i pokazów.