Animatorzy projektu: Andrzej Kluczka, Bartosz Sokulski

Organizacja: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Trzciance

Okres realizacji: 4 września 2015 – 30 maja 2016

 

Andrzej Kluczka jest emerytowanym inżynierem. Lubi spędzać czas z rodziną i angażować się w różnorodne działania społeczne i kulturalne. Interesuje się praktycznym zastosowaniem inżynierii i fizyki, współorganizuje zajęcia dla dzieci, które mają przybliżyć najmłodszym aspekty bezpieczeństwa przy wykorzystaniu techniki i nowych technologii.

 

Bartosz Sokulski jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Na co dzień prowadzi własną działalność gospodarczą. Po pracy jako wolontariusz prowadzi razem z międzypokoleniowym zespołem zajęcia dla najmłodszych. Podczas tych spotkań dzieci mają szansę wcielić się w rolę naukowców i poznawać prawa przyrody i fizyki. Ponadto pan Bartosz jest animatorem czasu wolnego środowisk wiejskich.

 

Fizyka jest pasjonująca! Żeby z przekonaniem to powiedzieć, trzeba choć trochę ją poznać. Okazję do tego będą miały dzieci z gminy Trzcianka, które wezmą udział w warsztatach z zakresu edukacji przyrodniczej i fizycznej. W ramach zajęć uczestnicy przeprowadzą proste doświadczenia i poznają różne technologie. Nauczą się, jak wykorzystywać prawa fizyki w codziennym życiu. Wezmą też udział w kilku wyjazdach – do okolicznych przedsiębiorstw oraz do Centrum Nauki „Kopernik”. Dzięki tym działaniom lepiej zrozumieją otaczający je świat.